Cygarowe Newspresso – Wydanie 1

Witamy w Piątkowym Newspresso, nowej serii na Cigarlabb, gdzie przynosimy Wam krótki przegląd najnowszych wydarzeń w branży cygarowej. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym palaczem, czy dopiero zaczynasz, ta seria jest idealnym sposobem na bycie na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w świecie cygar. Usiądźcie więc wygodnie, zrelaksujcie się i cieszcie się espresso z wiadomościami o cygarach.

Nowy format Macanudo Inspirado Orange

W przyszłym miesiącu w linii Macanudo Inspirado Orange pojawi się nowy rozmiar petite. Macanudo Inspirado Orange Cigarillos, dostępne w wygodnych, pięknych puszkach, zaczną pojawiać się 1 lutego w General Cigar Company.

Zdjęcie: General Cigar Co.

W skład mieszanki Macanudo Inspirado Orange wchodzą: wrapper Olancho San Agustin, honduraski binder oraz filler z Dominikany, Hondurasu i Nikaragui. Każde Cigarillo ma długość 4 3/16 cala i grubość 32 pierścieni.

Fabryka General Cigar Dominicana w Republice Dominikańskiej, gdzie powstaje większość cygar Macanudo, wykorzystuje maszyny do produkcji Cigarillos, rozszerzając linię Inspirado Orange do siedmiu rozmiarów.

Siegfried Maruschke odszedł w wieku 83 lat

Siegfried Maruschke Sr., jeden z najbardziej udanych brokerów tytoniowych w Republice Dominikany, zmarł wczoraj o 17:30 w Santiago. miał 83 lata.

Urodzony 12 września 1939 roku, Maruschke, wraz z synem Siegfriedem Jr., posiadał i prowadził dominikańską firmę Jose Mendez & Co. S.R.L. zajmującą się uprawą i pośrednictwem w handlu tytoniem w Mocha. Firma została założona w latach 60-tych. José „Pepe” Mendez opuścił Kubę jako producent papierosów i wyemigrował do Republiki Dominikańskiej. Marschke przeniósł się z Niemiec do Republiki Dominikańskiej jako inżynier pod koniec lat 60-tych i dołączył do firmy w 1972 roku po poślubieniu córki Don Pepe, Mercedes.

Zdjęcie: David Yellen

Przez ostatnie 50 lat Maruschke podpisywał umowy z plantatorami tytoniu i ściśle współpracował z zespołem agronomów, nadzorując wszystkie aspekty i rozwój upraw. Jose Mendez & Co. nie tylko finansuje wszystkie uprawy, ale także dostarcza nasiona, nawozy i wszystkie środki niezbędne do ochrony upraw przed chorobami. Firma produkuje, przetwarza i sprzedaje duże ilości swoich Piloto Cubano, Olor, Criollo, Corojo i Havana 2000. Jest również głównym dostawcą tytoniu dla Altadis U.S.A., producentów niekubańskich marek Montecristo, H. Upmann i Romeo y Julieta.

Pozostała przy życiu rodzina Marschke to jego żona Mercedes, siostra Maria Teresa i syn Siegfried Marschke Jr oraz wnuki Marie-Chantal i Franz.

Cohiba kontra Cohiba

Zdjęcie: Cigar Aficionado

Batalia prawna o markę Cohiba po wyroku w USA odwróciła się na korzyść Kubańczyków. Trademark Trial Board zdecydował 20 grudnia 2022 roku o anulowaniu rejestracji znaku towarowego Cohiba przez General Cigar Company. General sprzedaje niekubańską wersję marki Cohiba w Stanach Zjednoczonych, gdzie kubańskie Cohiby nie mogą być legalnie sprzedawane.

General Cigar powiedziało, że odwoła się od wyroku „natychmiast” i nadal będzie sprzedawał swoją wersję Cohiba. W przeciwieństwie do żółtego i czarnego projektu kubańskiej Cohiby, niekubańska Cohiba zawsze wyróżniała się pojawieniem się czerwonej kropki w literze „O” logotypu.

„Decyzja TTAB nie będzie miała wpływu na plany General Cigar dotyczące produkcji, sprzedaży, marketingu i egzekwowania znaku Cohiba w USA”, powiedział Regis Broersma, prezes oddziałów STG w Ameryce Północnej i na świecie.

Walka o Cohibę sięga stycznia 1997 roku i trwa już prawie 26 lat. Sądy przez wiele lat orzekały na korzyść obu stron. Marka cygar, która została założona na Kubie w 1966 roku, została skomercjalizowana dopiero w 1982 roku. Cohiba to nie tylko najdroższa, ale i najbardziej znana na świecie flagowa marka kubańska.

Daniel Makioła-Mięsopust

Z zamiłowania, wykształcenia i stale wzbogacanego doświadczenia informatyk. Człowiek, który przez nadmiar wolnego czasu postanowił zmieniać świat. Miłośnik dobrego cygara, szybkich aut i drogich alkoholi. Przeciwnik i wróg zbyt dużej ilości wolnego, stale poszukuję dla siebie kolejnych zadań i nowych wyzwań.

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.