Davidoff Dominicana

Jest kilka firm cygarowych, które są raczej ściśle związane z krajem, w którym znajduje się ich fabryka. Niektórzy robią to, dodając nazwę kraju do nazwy firmy, podczas gdy inni są w tym nieco bardziej subtelnie.
MarkaDavidoff
Nazwa cygaraDominicana
VitolaRobusto
WymiaryR52 x 5 1/8″
KategoriaEdycja limitowana
Data produkcjiMaj 2021



Oczywiście, jest to interesujące zdanie do napisania, biorąc pod uwagę korzenie marki na Kubie i to, jak pożądane są te Kubańskie Davidoffy w dzisiejszych czasach. Ale od czasu otwarcia działalności na Dominikanie w 1990 roku firma stała się nosicielem flagi kraju – do tego stopnia, że kiedy Davidoff Nicaragua pojawił się na rynku latem 2013 roku, przyciągała uwagę za to, że nie używa dominikańskiego tytoniu, ale raczej bycie nikaraguańskim puro.W maju 2021 roku Davidoff wypuścił nową linię cygar, która służy jako hołd i celebracja Republiki Dominikańskiej, trafnie nazwanej Davidoff Dominicana.

Jest to cygaro, które jest prawie całkowicie dominikańskie, z wrapperem, który jest hybrydą liści znanym pod numerem 257, podczas gdy liście wypełniające czerpią z pięciu rodzajów dominikańskiego tytoniu: corojo 99 seco, piloto viso, San Vicente mejorado seco, San Vicente seco i Yamasá viso. bainder to kolejna hybryda znana jako 151, która pochodzi z Ekwadoru. Należy również zauważyć, że tytoń pochodzi z 2014 roku, na co wskazuje złota opaska na stopie, którą nosi każde cygaro, a także naklejka na pokrywie każdego pudełka. Cygara zostały również zwinięte co najmniej 12 miesięcy przed ich wydaniem.

Davidoff Dominicana jest oferowany w trzech rozmiarach:

  • Davidoff Dominicana Short Robusto (4 x 50) – 18,50 USD (Pudełko 10 sztuk)
  • Davidoff Dominicana Robusto (5 1/8 x 52) – 21,50 USD (Pudełko 10 sztuk)
  • Davidoff Dominicana Toro (6 x 54) (Pudełko 10 sztuk)

Każde cygaro niezależnie od formatu ma główkę z warkoczem, styl podobny do tej, którą można znaleźć na wycofanym z produkcji Davidoff Puro d’Oro, który był dominikańskim puro.

Linia jest limitowaną edycją, choć firma nie powiedziała, ile cygar jest produkowanych, ani czy stanie się to trwającą serią, która wykorzystuje tytoń z kolejnych upraw to wszystko stało się jasne pod koniec zeszłego roku gdzie oficjalnie zostało zakomunikowane, że jest to seria limitowana która nie będzie w regularnej produkcji. Zatem obecne na polskim rynku cygara są ostatnimi, które są dostępne w sprzedaży.

Gdybym miał palić to cygaro całkowicie na ślepo, musiałbym powiedzieć, że pierwsza tercja nie pozostawia dla mojego podniebienia wątpliwości, że jest to mieszanka z Dominikany, choć nieco bardziej intensywna niż zazwyczaj, a druga tercja utrzymuje ten charakterystyczny dominikański, kremowy profil. Często mówimy o cięższych, mocniejszych aspektach nikaraguańskiego tytoniu, a podczas palenia tego cygara dość łatwo zauważyć jego brak, co utrzymuje profil smaku stosunkowo lżejszy, choć intensywność palenia jest dość pełna by nie uznać tego cygara za lekkie. Jak inne Davidoffy, które znamy chociażby z linii White Bands. Aromaty wybijające się to z pewnością wyraźne połączenie suchego drewna, mokrej gleby, świeżo tostowanego pieczywa i papryki. Są chwile, kiedy jest trochę zbyt dużo wilgoci, która przejawia się lekką goryczą. W połowie cygara zanotowałem, jak spójne było to palenie, dość liniowy smak, który był bardzo wciągający. Koniec drugiej a jednocześnie początek trzeciej tercji zaczyna się ponownie bardziej chlebowym, herbacianym aromatem, choć tym razem z bardziej podchodzącym pod świeżego precelka. 

Na finiszu jest tylko trochę pieprzu, choć łatwo byłoby to przeoczyć, biorąc pod uwagę główny smak, który zdominował nam całe cygaro. Wydajność i całe cygaro pod względem technicznym nadal pozostają znakomite, ponieważ popiół dobrze się buduje, jest dużo dymu, a linia spalania jest imponująco równa. Smak a właściwie intensywność wyczuwanych smaków pozostaje w zakresie od średniego do średniego-pełnego, body cygara jest bardziej solidnym medium niż wcześniej, a siła dopiero zaczyna wkraczać na pełną moc pod koniec naszego palenia.

Ostatnia już trzecia tercja Davidoff Dominicana Robusto robi się nieco bardziej dymna i coraz bardziej czuć lekko zwęglony smak, co jest zmianą, która daje nam jasno do zrozumienia, że zaraz kończymy tę przygodę. Nie jest to żaden przytyk tylko przykuwa to moją uwagę.

Uwagi końcowe

  • Szkoda, gdy firma używa nazwy kraju w nazwie cygara i nie jest to puro z tego kraju.
  • Projekt pudełka użyty do Davidoff Dominicana, jeden wykorzystywany z innymi liniami, pozostawia to trochę żalu w sercu, bo inne limitady mają rewelacyjne pudełka, które się mocno wyróżniają.
  • Są momenty, w których Dominicana Robusto sprawia wrażenie, że uderzy przyzwoitą ilością nikotyny, ale jest to po prostu bardziej zalotne dokuczanie niż cokolwiek innego.
  • Pierwsza połowa cygara pali nieco szybciej niż druga połowa, podczas gdy ogólny czas palenia jest po prostu szybszy niż się spodziewałem.
  • Szacowany czas przed rozpaleniem to ponad godzina ale końcowy wynik wynosił średnio 40 minut.

Dodaj komentarz

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.