Cygara recenzje > Dominikana

Patoro Vintage Robusto

Patoro Vintage Robusto to prawdziwie wyjątkowe cygaro, które przyciąga uwagę nie tylko ze względu na swoje imponujące pochodzenie, ale także dzięki unikalnemu procesowi starzenia liści wrappera przez okres aż 10 lat. Otrzymałem to cygaro jako prezent od Pablo Załęckiego, a już samo wygląd sugeruje, że czeka mnie niezwykłe doświadczenie smakowe.

Czytaj dalej »

Davidoff Aniversario No.1 EL 2023

Urlop to taki wspaniały czas w roku kiedy człowiek nie patrzy prawie w ogóle na zegarek. Znaczna ilość wolnego czasu sprawia, że możemy sięgać po cygara, które do tej pory były zbyt długie aby wygospodarować stosowną ilość czasu na ich wypalenie. Idealnym zrządzeniem losu było również pojawienie się tego ogromnego cygara dosłownie kilka dni przed moim wyjazdem do Tunezji.

Czytaj dalej »

Gurkha Classic Havana Toro

Z przyjemnością przedstawiam recenzję cygara East India Classic: Havana Blend Toro, który przybył do mnie jako niespodziewany prezent od Pablo Załęckiego. Nazwa może być nieco rozwlekła, a banderola równie duża, ale same wrażenia z palenia tego ciemnego, box-pressed cygara o ringu 52 były całkiem przyjemne.

Czytaj dalej »

Davidoff Aniversario No.3

Cygara marki Davidoff są dla mnie od zawsze synonimem dokładności wykonania, a także powtarzalności. Niezależnie od poszukiwanego formatu, sięgnięcie po sztukę z tej stajni w 90% przypadków nie zawodzi. Nie inaczej było tym razem, kiedy czas przyszedł na wypróbowanie Davidoff Aniversario No.3.

Czytaj dalej »

Zino Platinum Chubby

Zawsze z wielką sympatią podchodzę do wszystkich cygar w formacie perfecto lub short perfecto. Ten niecodzienny kształt przykuwa nie tylko wzrok podczas pobieżnych oględzin naszego humidora, ale jednocześnie, świadomość w jaki sposób rozkładają się smaki i aromaty w cygarach o takim kształcie sprawia, że zdecydowanie częściej chce się po nie sięgać.

Czytaj dalej »

Davidoff Aniversario Short Perfecto

Perfecto to jeden z moich ulubionych formatów zaraz po Robusto. Dosyć rzadko pojawiają się cygara w tym formacie a o short perfecto już nawet nie wspomnę. Jak podaje producent Davidoff Aniversario to linia cygar idealna do celebracji ważnych dla nas momentów. Pierwotnie wydany z okazji 80. urodzin Zino Davidoffa w 1986 roku, Davidoff Aniversario jest celebracją samego życia. W świecie, w którym czas jest najważniejszy, Aniversario zawsze tworzy chwile niezwykłe i pięknie wypełnia czas. Jedyne na co trzeba wziąć poprawkę to czas palenia. Producent zakłada 25 minut jako ogólny czas na spopielenie short perfecto ale z doświadczenia powiem Wam, że spokojnie możecie zarezerwować sobie od 35-50 min na te konkretne cygaro.

Czytaj dalej »

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.