Cygarowe Recenzje

Dominikana

Macanudo Inspirado Tercio-Aged

Seria Inspirado jest dobrze znana już wszystkim Polskim Aficionado ‘s od wielu lat cygara te są stałym elementem w humidorach wielu palaczy. W tym roku na naszym podwórku pojawiło się nowe cygaro z tej serii inne niż wszystkie. Na czym polega jego wyjątkowość? A no na tym, że jest to edycja limitowana a dodatkowo tytoń dojrzewają w sposób już dziś zapomniany.

Czytaj dalej »

Davidoff Dominicana

Jest kilka firm cygarowych, które są raczej ściśle związane z krajem, w którym znajduje się ich fabryka. Niektórzy robią to, dodając nazwę kraju do nazwy firmy, podczas gdy inni są w tym nieco bardziej subtelnie.

Czytaj dalej »

Freud Agape Limited Edition

Freud Cigar Co. zostało założone przez dwóch wpływowych ludzi: Luisa Torresa, znanego z ponad dziesięcioletniego doświadczenia jako dyrektor sprzedaży w Davidoff of Geneva oraz jako dyrektor generalny sieci detalicznej Casa de Montecristo, oraz Davida Stadnyka, doświadczonego finansistę i filantropa, a także założyciela Agape Lifestyle Inc. Za blendowanie tytoniów w cygarach tej marki odpowiadają Eladio Diaz oraz William Ventura, również zajmujący poprzednio wysokie stanowiska w Davidoff of Geneva dotyczące produkcji oraz kontroli jakości.

Czytaj dalej »

Davidoff: Winston Churchill «The Late Hour»

W przypadku tego konkretnego cygara mogę śmiało stwierdzić, że recenzja piszę się praktycznie sama. Jest tak ze względu na to, że Davidoff Winston Churchill The Late Hour to jedno z cygar, które znajdują się w moim TOP 3 od lat. Jednakże postaram się być w miarę obiektywny pisząc dla Was tę recenzję. Zatem przejdźmy najpierw do krótkiej historii linii Churchill.

Czytaj dalej »

Patoro Terre Blanche

Marka Patoro powstała w 2001 roku. Jej założyciel Patrick Jonas Martin po 13-tu latach pracy dla Oettinger Davidoff Grup jako AVO i Griffin’s Product Menager & Brand Ambassador w Szwajcarii, zapragnął stworzyć swoją markę cygar ( PATORO). Po długich i dokładnych poszukiwaniach idealnego partnera, wybór padł na Dominikanę a w szczególności firmę Augusto Reyes. W 2009 roku zdając sobie sprawę z tego jak ważne jest dla każdego aficionado wszystko to co towarzyszy paleniu cygar i jak ważny jest wybór idealnego miejsca do cieszenia się swoim ulubionym cygarem postanawia otworzyć pierwszy pilotażowy sklep/lounge Patoro w Olten w Szwajcarii. W 2014 roku do Patricka dołącza dr Pablo Richard, który to po studiach i praktyce w chirurgii plastycznej postanowił jednak żyć swoją największą pasją tj. cygarem. Wnuk ważnej postaci w świecie Aficionado, dr Ernesta Schneidera, byłego właściciela i prezesa Oettinger Davidoff dołącza zatem do rodziny Patoro i staje się nie tylko członkiem zarządu firmy ale także członkiem zespołu zarządzającego jako dyrektor sprzedaży międzynarodowej i marketingu. Niedługo później na produkty Patoro otwiera się bardzo ważny rynek cygarowy czyli USA.

Czytaj dalej »

Patoro Vintage Robusto

Patoro Vintage Robusto to prawdziwie wyjątkowe cygaro, które przyciąga uwagę nie tylko ze względu na swoje imponujące pochodzenie, ale także dzięki unikalnemu procesowi starzenia liści wrappera przez okres aż 10 lat. Otrzymałem to cygaro jako prezent od Pablo Załęckiego, a już samo wygląd sugeruje, że czeka mnie niezwykłe doświadczenie smakowe.

Czytaj dalej »

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.