Cygara recenzje > Dominikana

Davidoff: Winston Churchill «The Late Hour»

W przypadku tego konkretnego cygara mogę śmiało stwierdzić, że recenzja piszę się praktycznie sama. Jest tak ze względu na to, że Davidoff Winston Churchill The Late Hour to jedno z cygar, które znajdują się w moim TOP 3 od lat. Jednakże postaram się być w miarę obiektywny pisząc dla Was tę recenzję. Zatem przejdźmy najpierw do krótkiej historii linii Churchill.

Czytaj dalej »

Patoro Terre Blanche

Marka Patoro powstała w 2001 roku. Jej założyciel Patrick Jonas Martin po 13-tu latach pracy dla Oettinger Davidoff Grup jako AVO i Griffin’s Product Menager & Brand Ambassador w Szwajcarii, zapragnął stworzyć swoją markę cygar ( PATORO). Po długich i dokładnych poszukiwaniach idealnego partnera, wybór padł na Dominikanę a w szczególności firmę Augusto Reyes. W 2009 roku zdając sobie sprawę z tego jak ważne jest dla każdego aficionado wszystko to co towarzyszy paleniu cygar i jak ważny jest wybór idealnego miejsca do cieszenia się swoim ulubionym cygarem postanawia otworzyć pierwszy pilotażowy sklep/lounge Patoro w Olten w Szwajcarii. W 2014 roku do Patricka dołącza dr Pablo Richard, który to po studiach i praktyce w chirurgii plastycznej postanowił jednak żyć swoją największą pasją tj. cygarem. Wnuk ważnej postaci w świecie Aficionado, dr Ernesta Schneidera, byłego właściciela i prezesa Oettinger Davidoff dołącza zatem do rodziny Patoro i staje się nie tylko członkiem zarządu firmy ale także członkiem zespołu zarządzającego jako dyrektor sprzedaży międzynarodowej i marketingu. Niedługo później na produkty Patoro otwiera się bardzo ważny rynek cygarowy czyli USA.

Czytaj dalej »

Patoro Vintage Robusto

Patoro Vintage Robusto to prawdziwie wyjątkowe cygaro, które przyciąga uwagę nie tylko ze względu na swoje imponujące pochodzenie, ale także dzięki unikalnemu procesowi starzenia liści wrappera przez okres aż 10 lat. Otrzymałem to cygaro jako prezent od Pablo Załęckiego, a już samo wygląd sugeruje, że czeka mnie niezwykłe doświadczenie smakowe.

Czytaj dalej »

Davidoff Aniversario No.1 EL 2023

Urlop to taki wspaniały czas w roku kiedy człowiek nie patrzy prawie w ogóle na zegarek. Znaczna ilość wolnego czasu sprawia, że możemy sięgać po cygara, które do tej pory były zbyt długie aby wygospodarować stosowną ilość czasu na ich wypalenie. Idealnym zrządzeniem losu było również pojawienie się tego ogromnego cygara dosłownie kilka dni przed moim wyjazdem do Tunezji.

Czytaj dalej »

Gurkha Classic Havana Toro

Z przyjemnością przedstawiam recenzję cygara East India Classic: Havana Blend Toro, który przybył do mnie jako niespodziewany prezent od Pablo Załęckiego. Nazwa może być nieco rozwlekła, a banderola równie duża, ale same wrażenia z palenia tego ciemnego, box-pressed cygara o ringu 52 były całkiem przyjemne.

Czytaj dalej »

Davidoff Aniversario No.3

Cygara marki Davidoff są dla mnie od zawsze synonimem dokładności wykonania, a także powtarzalności. Niezależnie od poszukiwanego formatu, sięgnięcie po sztukę z tej stajni w 90% przypadków nie zawodzi. Nie inaczej było tym razem, kiedy czas przyszedł na wypróbowanie Davidoff Aniversario No.3.

Czytaj dalej »

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.