Cygarowe Newspresso – Wydanie 2

Witamy w Piątkowym Newspresso, nowej serii na Cigarlabb, gdzie przynosimy Wam krótki przegląd najnowszych wydarzeń w branży cygarowej. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym palaczem, czy dopiero zaczynasz, ta seria jest idealnym sposobem na bycie na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w świecie cygar. Usiądźcie więc wygodnie, zrelaksujcie się i cieszcie się espresso z wiadomościami o cygarach.

Tatuaje wycofuje cygara ze Stanów Zjednoczonych Ameryki

Tatuaje poinformowało swoich sprzedawców, że wycofuje 22 pozycje (ang. SKU) na rynku amerykańskim. W e-mailu do sprzedawców Pete Johnson – założyciel Tatuaje – powiedział, że „niektóre z nich będą nadal dostępne w sprzedaży międzynarodowej, ale nie będziemy ich magazynować w USA w przyszłości.” Nie sprecyzował, które pozycje pozostaną dostępne na rynkach międzynarodowych.

Następujące SKU są częścią redukcji:

 • Cabaiguan Guapos Junior (4 5/8 x 42) – pudełko 20 sztuk
 • Cabaiguan Guapos Junior Maduro (4 5/8 x 42) – pudełko 20 sztuk
 • Cabaiguan Guapos 46 (5 5/8 x 46) – pudełko 20 sztuk
 • Cabaiguan Guapos 46 Maduro  (5 5/8 x 46) – pudełko 20 sztuk
 • El Suelo Campo (6 1/4 x 60) – zestaw 20 sztuk
 • El Suelo Prado (5 3/4 x 58) – zestaw 20 sztuk
 • El Suelo Terreno (5 1/4 x 56) – zestaw 20 sztuk
 • La Mission 1999 (5 5/8 x 46)  – pudełko 18 sztuk
 • Surrogates Crystal Baller 646  (6 1/2 x 46)  – pudełko 20 sztuk
 • Surrogates Satin Glove (7 x 47) – pudełko 20 sztuk
 • Tatuaje J21 Broadleaf Reserva (5 x 50) – pudełko 25 sztuk
 • Tatuaje Noellas Broadleaf Reserva (5 1/8 x 42) – pudełko 25 sztuk
 • Tatuaje Regios Broadleaf Reserva (5 1/2 x 50) – pudełko 25 sztuk
 • Tatuaje SW Broadleaf Reserva (7 x 47) – pudełko 25 sztuk
 • Tatuaje Mexican Experiment ME II Belicoso (5 x 52) – pudełko 15 sztuk
 • Tatuaje Mexican Experiment ME II Churchill (6 1/2 x 48) – pudełko 15 sztuk
 • Tatuaje Mexican Experiment ME II Robusto (5 x 54) – pudełko 15 sztuk
 • Tatuaje Mexican Experiment ME II Toro (5 3/4 x 50) – pudełko 15 sztuk
 • Tatuaje Tattoo Favoritos (4 x 50) – pudełko 50 sztuk
 • Trocadero Cambon (5 1/4 x 52) – zestaw 20 sztuk
 • Trocadero Honoré  (5 3/4 x 56) – zestaw 20 sztuk
 • Trocadero Montaigne (6 1/4 x 60) – zestaw 20 sztuk

Johnson poinformował sprzedawców, że na większość cygar pozostały zapasy, godnymi uwagi wyjątkami są jednak Guapos.

Nowa linia wielokrotnie nagradzanej marki Aging Room

Właściciel marki i muzyk Rafael Nodal dodał kolejną linię do swojej marki cygar Aging Room i zostanie ona wprowadzona jeszcze w tym miesiącu na targach Tobacco Plus Expo. Nazywany Aging Room Quattro Nicaragua Sonata, całkowicie nikaraguańskie cygaro jest rozszerzeniem linii Aging Room Quattro Nicaragua, wysoko punktowanej marki, która zdobyła Cigar of the Year według czasopisma Cigar Aficionado w 2019 roku za swój rozmiar Maestro.

Zdjęcie: Altadis U.S.A.

Czerpiąc wpływ z sonat takich kompozytorów jak Mozart, Schubert i Beethoven, Nodal – sam pianista i skrzypek – chciał stworzyć coś, co według niego byłoby cygarowym odpowiednikiem sonaty. W tym celu ponownie zwrócił się do producenta cygar A.J. Fernandeza, aby pomógł mu zrealizować jego wizję. Podobnie jak w przypadku Aging Room Quattro Nicaragua, cały tytoń w Sonacie został wyhodowany na farmach Fernandeza, ale Nodal mówi, że Sonata jest nieco lżejsza w ciele ze względu na różne odmiany nasion i dłuższy proces fermentacji.

Aging Room Quattro Nicaragua Sonata jest produkowana w fabryce Fernandeza w Estelí i występuje w sześciu rozmiarach: Espressivo, mierzący 5 x 50, torpedo 6 x 52 o nazwie Maestro, Vibrato na 6 x 54, Concerto 7 x 50, Grande 6 x 60 oraz podwójnie stożkowe figurado, które mierzy 6 1/2 x 52 o nazwie Impromptu. Wszystkie rozmiary są w pudełkach po 20 sztuk, z wyjątkiem Impromptu, który jest w pudełkach po 10 sztuk.

Po zaprezentowaniu cygar sprzedawcom na targach TPE, które rozpoczną się 22 lutego w Las Vegas, cygara powinny trafić do sprzedawców w połowie marca.

Cohiba i Montecristo świętują Rok Królika shortami

Jeśli Cohiba Siglo De Oro jest zbyt droga lub zbyt trudna do znalezienia, Kuba oferuje kilka bardziej budżetowych opcji, aby uczcić Księżycowy Nowy Rok. Dwa humidory – jeden Cohiba i drugi Montecristo – wypełnione są dziesiątkami małych formatów cygar robionych maszynowo, a oba pudełka pokryte są lakierem na wysoki połysk ozdobionym motywem chińskiego zodiaku.

Zdjęcie: Intertabak A.G.

Shorts zawierają tytoń typu short-filler i mierzą 3 1/4 cala na 26 ring gauge. Nie należy ich mylić z Clubs lub Minis (dwa inne kubańskie cygara o małym formacie, produkowane maszynowo), Shorts są zwykle dostarczane w kartonowych opakowaniach. W humidorze Cohiby Year of the Rabbit znajduje się 88 sztuk cygar, a w Montecristo 66.

Podobnie jak poprzednie zestawy Księżycowego Nowego Roku, produkcja jest ograniczona. Wyprodukowanych zostanie tylko 8.888 numerowanych humidorów Montecristo. Szwajcaria będzie jednym z pierwszych krajów, które otrzymają obie wersje. Sklepy La Casa del Habano otrzymają pierwsze przydziały 21 lutego. Sklepy oznaczone jako Habanos Specialists otrzymają je w następnym tygodniu.

Te humidory są przeznaczone do dystrybucji na całym świecie (z wyjątkiem USA), choć nie ma słowa, kiedy pozostałe rynki światowe otrzymają swoje przesyłki. Podobne humidory zostały stworzone w 2022 roku dla Roku Tygrysa i 2021 roku dla Roku Wołu.

Freud Cigar wprowadzi w tym miesiącu AlterEgo

Freud Cigar Co. wypuści swoje najnowsze cygaro jeszcze w tym miesiącu, linia o nazwie AlterEgo, która jest wykonana z różnych gatunków tytoniu. Jak podaje Freud, cygara te leżakują od lutego ubiegłego roku.

AlterEgo produkowane jest na Dominikanie przez weterana branży Eladio Díaza w jego Tabacalera Díaz Cabrera, małej fabryce, którą Diáz otworzył po odejściu z genewskiego Davidoffa i rozpoczęciu własnej działalności. Mieszanka składa się z meksykańskiego owijacza San Andrés, indonezyjskiej Sumatry i całkowicie dominikańskiej mieszanki wypełniaczy z wykorzystaniem wielu odmian nasion: Pelo de Oro, Corojo, 'Havana 92 i Piloto Cubano.

Zdjęcie: Freud Cigar Co

Nowa marka dostarczana jest w 10-kilogramowych pudełkach i oferowana w trzech rozmiarach: Toro, mierzące 6 cali na 52 ring gauge; Robusto 5 na 50; i Lonsdale na 6 1/2 na 43.

Jest to druga współpraca pomiędzy Freud Cigar Co. i Díazem. Pierwszy wspólny projekt – Agape – został wydany w zeszłym roku jako cygaro o jednym rozmiarze, w limitowanej edycji. AlterEgo podąża również za pierwszą regularnie produkowaną marką Freuda, SuperEgo, która jest wytwarzana przez Williama Venturę w Republice Dominikańskiej.

AlterEgo zostanie zaprezentowane detalistom na targach Tobacco Plus Expo jeszcze w tym miesiącu przed imprezą premierową 23 lutego w Davidoff Cigar Bar w Las Vegas. Sprzedawcy mogą oczekiwać, że cygara zaczną być wysyłane na początku marca.

Daniel Makioła-Mięsopust

Z zamiłowania, wykształcenia i stale wzbogacanego doświadczenia informatyk. Człowiek, który przez nadmiar wolnego czasu postanowił zmieniać świat. Miłośnik dobrego cygara, szybkich aut i drogich alkoholi. Przeciwnik i wróg zbyt dużej ilości wolnego, stale poszukuję dla siebie kolejnych zadań i nowych wyzwań.

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.