Grudzień 2022

Szanowni Przyjaciele,

Witamy Was w pierwszym – inauguracyjnym wydaniu naszego comiesięcznego newslettera CigarClubb. Dziś przyjrzymy się temu co się działo w świecie cygar, pokrótce wspomnimy o czym pisaliśmy na naszej stronie, a także przedstawimy Wam nowości z Polskiego Rankingu Cygarowego, które pojawiły się w minionym już miesiącu.

Co się działo w świecie cygar…

Z samym początkiem listopada świat obiegła informacja o tym, że Tim Ozgener, właściciel Ozgener Family Cigars, który przeniósł produkcję swojej debiutanckiej marki cygar Bosphorus do fabryki Tabacalera La Alianza S.A. Ernesto Pereza-Carrillo na Dominikanie. Cygara były pierwotnie produkowane w Nikaragui, w Tabacalera Pichardo, i były w sprzedaży od sierpnia. Była to pierwsza mieszanka cygar Ozgenera od około 12 lat, co oznacza jego powrót do biznesu cygarowego.

Blackened Cigars M81 by Drew Estate jest w drodze do sklepów z cygarami. To cygaro all-maduro zostało stworzone przez Jamesa Hetfielda z Metalliki, Jonathana Drew z Drew Estate i Roba Dietricha z Blackened American Whiskey.

O czym pisaliśmy na Cigarlabb

Mamy nadzieję, że regularnie zaglądacie na naszą stronę, niemniej na wszelki wypadek przedstawiamy listę artykułów, które pojawiły się w listopadzie. W ramach naszych cygarowych recenzji omówiliśmy Project 40 z portfolio Alec Bradley, El Rey del Mundo Choix Supreme, Flor de las Antillas oraz Davidoff Millennium.

Zima zbliża się wielkimi krokami, dlatego przygotowaliśmy też dla Was specjalny poradnik jak zadbać o humidor w tą chłodną porę roku. Przyjrzeliśmy się również celofanowi, który można znaleźć na większości cygar oraz temu czy warto go zostawić, czy lepiej wyjąć z niego cygaro przed włożeniem do humidora.

W ramach naszych Kawowych Czwartków przyjrzeliśmy się informacjom podanym na paczkach kawy.

Polski Ranking Cygarowy

W ubiegłym miesiącu do Polskiego Rankingu Cygarowego dołączyły:

Nadchodzące wydarzenia

Spotkanie Śląskiego Klubu Cygarowego – 09.12 o godzinie 18:00 w Caballero Aficionado Club w Katowicach

Degustacja rumów – 14.12 o godzinie 19:00 w Caballero Aficionado Club w Katowicach

NPA NotWriter

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.