Legendy Świata Cygar – Zino Davidoff

Zino Davidoff, geniusz stojący za kultowymi cygarami Davidoff, wyruszył w niezwykłą podróż, która odmieniła krajobraz luksusowych produktów tytoniowych. Urodzony w 1906 roku w rodzinie z tradycjami tytoniowymi w Kijowie, jego los spleciony był z aromatycznym światem cygar. Migracja jego rodziny do Szwajcarii w młodym wieku oznaczała początek dziedzictwa Davidoffa, gdy jego ojciec, Henri, założył Davidoff of Geneva - znakomity sklep tytoniowy.

Pędzony nieposkromioną chęcią przygód, Zino wyruszył przez Amerykę Środkową, Południową i Karaiby, zanurzając się w sztuce uprawy tytoniu. Te wyprawy wprowadziły go w niuanse rytmów ziemi, słońca i deszczu istotnych dla uprawy wybornego tytoniu.

Powracając do Europy w czasie zbierających się chmur II wojny światowej, wizjonerstwo Zino zakwitło. Zrewolucjonizował branżę, pioniersko wprowadzając na rynek pierwszy na świecie klimatyzowany pokój w sklepie w Genewie, innowację, która przetrwała do dziś. Podczas wojennego zamieszania Davidoff of Geneva stał się miejscem spokoju. Francja poszukiwała pomocy Davidoffa w zabezpieczeniu kubańskich cygar, wzmacniając rezerwy tytoniowe na czas po wojnie.

Starania Zino przemieniły sklep w kosmopolityczne schronienie, przyciągając takie osobistości jak król Egiptu Faruk, baron Rothschild, Orson Welles i Gina Lollobrigida, rozwijając przyjaźnie przy wspólnym delektowaniu się cygarami, złagodzając napięcia wojny.

Zawsze będący pionierem, Zino wprowadził humidor, który pozwalał na dużo dłuższe zachowanie bogactwa tytoniu – dowód jego nieustającego dążenia do doskonałości. Następna era pokoju zaowocowała powstaniem serii Château i renomowanych cygar Davidoff No. 1, No. 2 i Ambassadrice. Współprace Zino wydały na świat znakomite serie, w tym Grand Cru, inspirowane radosnymi wieczorami spędzonymi przy winach z Bordeaux.

W 1970 r. dr Ernst Schneider dołączył do Zino Davidoffa, napędzając tworzenie coraz to wybitniejszych cygar i akcesoriów, umacniając pozycję Zino jako czołowego tytoniarza.

Mimo embarga na Kubę, niezłomna pasja Zino do doskonałego tytoniu doprowadziła do odkrycia roślin honduraskich, rodząc linię ręcznie robionych cygar dostosowanych do amerykańskiego rynku. Jego wizja stała się rzeczywistością, gdy w 1987 r. Davidoff of Geneva pojawił się na ulicach Nowego Jorku.

Zakończenie XX wieku przyniosło globalny debiut Nowej Generacji Davidoffa, hołd dla całego życia poświęconego z pasją – dowód na głęboką miłość Zino Davidaoffa do cygar i wyśmienitego tytoniu. Od narodzin serii Château po trwałe dziedzictwo niesione przez markę Davidoff dzisiaj, opowieść Zino Davidaoffa to historia nieustającego poszukiwania, innowacji i niezachwianej oddania sztuce doskonałego tytoniu.

Daniel Makioła-Mięsopust

Z zamiłowania, wykształcenia i stale wzbogacanego doświadczenia informatyk. Człowiek, który przez nadmiar wolnego czasu postanowił zmieniać świat. Miłośnik dobrego cygara, szybkich aut i drogich alkoholi. Przeciwnik i wróg zbyt dużej ilości wolnego, stale poszukuję dla siebie kolejnych zadań i nowych wyzwań.

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.