Por Larrañaga Galanes

MarkaPor Larrañaga
Nazwa cygaraGalanes
VitolaGalanes
WymiaryR52 x 120
KategoriaRegularna produkcja
Rok kupna2022

Galanes to najnowsze cygaro marki, które mimo tego, że weszło na rynek zaledwie 2 lata temu, w bardzo szybkim tempie znika ze sklepowych półek i cieszy się dużą popularnością. Produkowane jest w formacie nazwanym tak samo jak cygaro – Galanes (52×120). Obecnie istnieje tylko jedno inne kubańskie cygaro o tych samych wymiarach i jest to Montecristo Petit No. 2 produkowane w formacie Petit No. 2. Mimo tych samych wymiarów mamy do czynienia z innym formatem, powodem jest inny (stożkowaty) kształt głowy cygara.

Cygaro przed odpaleniem pachnie drewnem, sianem i stajnią.

Liść okrywowy jest równomiernie jasnobrązowy. Głowa cygara pęka nieznacznie podczas obcinania. Nie wpływa to w żaden sposób na technikalia podczas palenia.

Takie sytuacje mogą się przytrafiać ze względu na delikatną naturę kubańskich liści okrywowych. Z tego powodu dość rzadko spotyka się cygara kubańskie o średnicy większej od 54. 

Pierwsze puffy obdarowują mnie słodkimi, kremowymi, lekko roślinnymi nutami. Przez chwilę majaczy smak tosta z masłem, ale bardzo szybko ulatuje. Krzywą linię żaru wyrównuję zapalniczką. Pierwsza tercja oferuje profil prosty, ale przyjemny i zbalansowany. Przewijają się nuty słodkie, kremowe, cedrowe, skórzane, roślinne, skondensowanego mleka i kajmaku. Moc Łagodna do średniej. Wysoka intensywność smaków. Retro ubogie, lekko karmelowe, popiołowe. Końcówkę pierwszej tercji dominuje suche drewno z odrobiną nut piernikowych.

W drugiej tercji profil się wygładza, a smaki tracą na intensywności. Słodycz oddaje pole do popisu klimatom roślinnym, które dominują drugą tercję. Drewno uzupełnia profil. Retro jest pieprzno-drewniane z odrobiną czerwonych owoców. Moc łagodna. Końcówka drugiej tercji zyskuje na słodyczy, pojawiają się smaki mlecznej czekolady.

Trzecia tercja to powrót słodyczy, której przez środkową część cygara zdecydowanie brakowało. Przewijają się nuty znane z pierwszej tercji, natomiast podbite są przyjemną pikanterią. Retro pieprzne, delikatnie oranżadowo-chemiczne. Moc od łagodnej do średniej. Intensywność smaku na średnim poziomie. Gdy smaki robią się już zbyt ostre, około dwucentymetrowy ogarek odkładam do popielnicy.

Podsumowanie

  • Por Larrañaga to najstarsza funkcjonująca do dzisiaj marka cygar kubańskich. Powstała w 1834 roku.
  • Galanes wyszedł na rynek w 2021, zastępując w portfolio marki zwijaną z ciętych liści tytoniu Panetelę.
  • Profil cygara jest niezłożony, za to przyjemny i słodki.
  • To świetne cygaro dla początkujących, natomiast osoba szukająca cygarowych wyzwań może być zawiedziona brakiem kompleksowości profilu.
  • Druga tercja miała najlżejszą moc ze wszystkich. Pierwsza i trzecia oscylowały w granicach od łagodnej do średniej.
  • Czas palenia recenzowanego cygara to 2 godziny.-W porównaniu do Por Larrañaga Picadores zwijanego w podobnym formacie (R48 x 127), Galanes wydaje się być cygarem słodszym.

1 komentarz do “Por Larrañaga Galanes”

  1. Świetny artykuł. Jestem zachwycony, że wszedłem na to miejsce . Wielu autorom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Chciałbym wyrazić uznanie za Twoje działania. Będę polecał to miejsce i regularnie wpadał, aby poczytać nowe posty.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.