Patoro Terre Blanche

Marka Patoro powstała w 2001 roku. Jej założyciel Patrick Jonas Martin po 13-tu latach pracy dla Oettinger Davidoff Grup jako AVO i Griffin’s Product Menager & Brand Ambassador w Szwajcarii, zapragnął stworzyć swoją markę cygar ( PATORO). Po długich i dokładnych poszukiwaniach idealnego partnera, wybór padł na Dominikanę a w szczególności firmę Augusto Reyes. W 2009 roku zdając sobie sprawę z tego jak ważne jest dla każdego aficionado wszystko to co towarzyszy paleniu cygar i jak ważny jest wybór idealnego miejsca do cieszenia się swoim ulubionym cygarem postanawia otworzyć pierwszy pilotażowy sklep/lounge Patoro w Olten w Szwajcarii. W 2014 roku do Patricka dołącza dr Pablo Richard, który to po studiach i praktyce w chirurgii plastycznej postanowił jednak żyć swoją największą pasją tj. cygarem. Wnuk ważnej postaci w świecie Aficionado, dr Ernesta Schneidera, byłego właściciela i prezesa Oettinger Davidoff dołącza zatem do rodziny Patoro i staje się nie tylko członkiem zarządu firmy ale także członkiem zespołu zarządzającego jako dyrektor sprzedaży międzynarodowej i marketingu. Niedługo później na produkty Patoro otwiera się bardzo ważny rynek cygarowy czyli USA.
MarkaPatoro
Nazwa cygaraTerre Blanche
VitolaLancero
WymiaryR40 x 6 3/4″
KategoriaCygaro rocznicowe
Rok produkcji2021
Założyciel marki Patrick Jonas Martin
członek zarządu, dyrektor sprzedaży międzynarodowej i marketingu dr Pablo Richard

Patoro Terre Blanche został stworzony, aby uczcić 20. rocznicę powstania marki Patoro. Jednak zamiast nazywać je cygarem rocznicowym, zdecydowano się nazwać cygaro na cześć białej ziemi (Terre Blanche) znajdującej się w Dolinie Cibao na Dominikanie. Ta gleba jest bogata w wapń, który nadaje jej jaśniejszy kolor. Jest to również doskonałe miejsce do uprawy tytoniu premium. Głównym celem Patrika J. Martina, kiedy tworzył swoją markę w 2001 roku , było i nadal jest  oferowanie miłośnikom cygar pozytywnych emocji w chwilach intensywnej przyjemności, relaksu i doskonałości która płynie z cygar Patoro. Terre Blanche ma ekwadorski wrapper Connecticut Shade, który skrywa tytoń uprawiany w dolinie Cibao. Cała uprawa odbywa się bez użycia pestycydów a tytonie dojrzewają od 3 do nawet 12 lat. W tym przypadku, przed zwinięciem tytoń dojrzewa od pięciu do ośmiu lat. Cały tytoń używany do produkcji cygar Patoro jest uprawiany na Dominikanie ale nasiona zasadniczo są pochodzenia Kubańskiego. Są one wynikiem wielu lat rozwoju i badań. Wszystkie cygara są ręcznie robione przez De Los Reyes Cigars na Dominikanie a Torcedores, którzy odpowiadają za zwijanie cygar Patoro mają nie mniej niż 15-letnią praktykę. Zatem nie dziwi też fakt, że każde pudełko jest opatrzone certyfikatem jakości w formie karty gwarancyjnej, który z dumą własnoręcznie podpisują.

Proces zwijania cygar Patoro

Degustacja

Terre Blanche zagościło na Polskim rynku w grudniu 2023 roku w trzech formatach: Robusto, Lancero i Gordo. W ostatnim czasie dosyć często zdarza się, że sięgam po format lancero zatem wybór był dosyć oczywisty.

Na „zimno” – cygaro jest bardzo słodkie. Od samego początku można wyczuć sporo nut orzechowych, mlecznych, sporo też tu kawowych aromatów. Pojawiają się akcenty maślanego ciastka jak i lekkiej goryczy. Pierwsze puffnięcia tylko utwierdziły Mnie w przekonaniu, że będzie to stosunkowo dobre cygaro. Gdybym miał je porównywać do cygar dostępnych już na Polskim rynku to jest bardzo zbliżone smakowo do Davidoff Signature No.2 z tą różnicą, że tu nie doszukamy się żadnych cytrusowych akcentów, które są z kolei dosyć charakterystyczne dla wspomnianych cygar od Davidoff.

W połowie pierwszej tercji spotkał mnie mały incydent w postaci sporego pęknięcia liścia okrywowego. Mimo to cygaro dalej spalało się jak od linijki i nie było problemu nawet gdy żar dotarł do początku pęknięcia. Dym, który wydobywał się z cygara był bardzo gęsty i aromatyczny co jest dosyć charakterystyczne dla cygar Patoro. 

Popiół, mimo że to Lancero trzymał się dosyć mocno na cygarze choć od połowy stał się niezwykle kruchy i trzeba było uważać żeby zamiast trafić do popielnicy nie upadł Nam na spodnie. 

Podsumowanie

  • Profil cygara uderza głównie w klimaty kawowo – orzechowe. Nie jest to złożone cygaro a momentami bywa dosyć monotonne
  • W tej cenie jest to dobre cygaro choć można wybrać tu dosyć sporo ciekawszych pozycji jeżeli szukamy cygara idealnego do kawy, chociażby Davidoff Signature
  • Cygaro przez całe palenie nie wykraczało poza łagodną moc
  • Czas palenia cygara to 30 min 
  • Na ten moment cygaro dostępne jest na stronie dystrybutora tj. www.tabakonline.com oraz w lokalach Caballero Aficionado Club – Katowice, Caballero Aficionado Club – Poznań

2 komentarze do “Patoro Terre Blanche”

  1. Świetna recenzja ! Bardzo mi się podoba ten nowy format w którym publikujecie opisy i recenzje !

    Pozdrawiam

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.