Macanudo Maduro

Ostatnimi czasy kilkukrotnie pojawiały się wpisy na wszelakich grupach cygarowych dotyczące Macanudo Maduro, ale cygaro nie było dostępne na rynku ze względu na braki magazynowe i zbyt duże zapotrzebowanie na cygara tej marki na rynku cygarowym w USA.

Ostatnimi czasy kilkukrotnie pojawiały się wpisy na wszelakich grupach cygarowych dotyczące Macanudo Maduro, ale cygaro nie było dostępne na rynku ze względu na braki magazynowe i zbyt duże zapotrzebowanie na cygara tej marki na rynku cygarowym w USA. Na nasze szczęście cygara powróciły na Polski rynek i można znów cieszysyć się z pełnego bukietu smaków i aromatów które kryją się we wnętrzu tego malucha.

W opiniach Aficionado cygara te są oceniane bardzo na plus i zdecydowanie chwalone za smak swoją budowę i niecodzienny kształt. A jak jest naprawdę? Czym jest Macanudo Maduro Diplomat?

Otóż cygara te zostały wprowadzone, jako odpowiedź na zapotrzebowanie palaczy na cygaro pełnej mocy, jednocześnie zachowujące wszystkie zalety cygar Macanudo. Cygara te wytwarzane są w Republice Dominikany, ze specjalnej odmiany liści, tzw. Conneticut Broadleaf, rosnących na nieocienionych plantacjach, w pełnym słońcu, stąd ich ciemny, prawie czarny kolor. Specjalny sposób fermentacji oraz wyjątkowy proces produkcji sprawiają, iż Macanudo Maduro uznawane są za jedne z najlepszych na rynku. Pełnej mocy, treściwe, a jednocześnie lekko słodkie i pikantne

Co znajdziemy zatem w środku naszego Macanudo?

Otóż cygaro powstało z połączenia ciemnych (prawie czarnych), oleisty liści dających wyjątkowe aromaty (USA) – Connecticut Broadleaf (Wrapper), mocny i intensywny (Meksyk) – San Andrean (Binder), doskonale się uzupełniające (Dominikana)- Piloto Cubano i (Meksyk) – Broadleaf (Filler).

Reasumując Macanudo Maduro to cygara o bogatym bukiecie smaków i aromatów z dającymi się wyczuć słodkimi nutami. Zdecydowanie wyczuwalna gorzka czekolada, biały pieprz palony karmel i drewno cedrowe. Jeśli chodzi o tę pozycję z portfolio marki Macanudo zdecydowanie polecam!

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.