El Centurion

El Centurion to jedno z pierwszych, wielkich dzieł Don Jose Pepina Garcii. Początkowo w roku 2007 powstała ona jedynie jako limitowana edycja, dostępna tylko w 3 formatach.

El Centurion to jedno z pierwszych, wielkich dzieł Don Jose Pepina Garcii. Początkowo w roku 2007 powstała ona jedynie jako limitowana edycja, dostępna tylko w 3 formatach. Niewielu szczęśliwców mogło zasmakować w ich nadzwyczajnym aromacie, gdyż firma wypuściła na rynek jedynie 850 skrzynek. Dopiero w 2013 My Father Cigars zadecydowało o powrocie cygar El centurion na rynek i powiększeniu swojej oferty o kolejną linię, której obecnością możemy cieszyć się obecnie w regularnej sprzedaży.

Don Pepin poszedł o jeszcze jeden krok dalej i nie tylko wskrzesił całą linię, ale także poszerzył ją o nowe formaty.

No ale zadacie pytanie co stanowi o niezwykłości tego cygara !?

Otóż….. Całą magię robi tu użycie liści Sancti Spiritus w fillerze, dzięki temu cygaro zamienia się w słodko-pikantną „bestię”.

Oprócz tego we wkładce cygara znajdują się także nikaraguańskie Criollo i Corojo Habano. Natomiast wrapper to ciemno-brązowy Sun Grown Criollo ’98, także z Nikaragui.

Jeszcze przed zapaleniem, w dotyku cygaro wydaje się być bardzo gładkie, co jest zasługą małej ilości żył na liściu okrywowym. Zauważalna jest, także doskonała konstrukcja, co jest zapewne zasługą ogromnej wiedzy i umiejętności jednego z najlepszych torcedore – Jose Pepina Garci.

SMAK I AROMAT

Jeżeli chodzi o aromaty cygar El Centurion to zdecydowanie dominującą jest czarna, gorzka czekolada, espresso i pieprz.

Na początku palenia, pierwsze skrzypce na podniebieniu grają: kakao, kawa i aromaty ziemiste, gdzieś w tle natomiast jest wyczuwalna ostrość przypraw a w szczególności pieprzu. W raz z paleniem sytuacja zmienia się na korzyść co raz bardziej wyrazistej pikantności.

El centurion to bardzo wyważone cygaro, zarazem złożone i harmonijne ale potrafiące zaskoczyć nagłym wybuchem nowych smaków w trakcie palenia.

Nuty ziemi, kakao, espresso, pieczonych rodzynek i pieprzu – to aromaty dominujące w tym cygarze. Zaskoczeniem zaś może być jeszcze ostania słodycz na mecie palenia, której to po tak intensywnych doznaniach się kompletnie nie spodziewamy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.