Cygara Zino i Zino Davidoff

Nie byłbym sobą gdybym czegoś Wam tu nie naszkrobał tak w sam raz do popołudniowej kawusi ☕???????? Dziś krótko o cygarach Zino a konkretniej o Zino Platinum ale i o samym Panu Zino Davidoff.

Nie byłbym sobą gdybym czegoś Wam tu nie naszkrobał tak w sam raz do popołudniowej kawusi ☕???????? Dziś krótko o cygarach Zino a konkretniej o Zino Platinum ale i o samym Panu Zino Davidoff.

Czym jest Davidoff?

Jest to nazwa marki luksusowych produktów, stworzona przez urodzonego w Kijowie, a osiadłego w Szwajcarii Zino Davidoffa. Marka znana jest głównie z wyrobów tytoniowych, takich jak cygara i papierosy. Ale nie wiem czy wiedzieliście ale pod tą marką sprzedawane są również ekskluzywne fajki, koniaki, perfumy, kawy, wieczne pióra, oprawki do okularów, wyroby ze skóry, zegarki oraz wszelkiego rodzaju akcesoria związane z paleniem tytoniu.????‍♂️

Ale co z tym Davidoffem? Skąd on się wziął? ????

Otóż Zino Davidoff urodził się 11 marca w 1906 w Kijowie. Antysemickie nastroje panujące w tamtych latach w carskiej Rosji narażały rodzinę Davidoffów na ciągłe kłopoty. W 1911 sytuacja polityczna stała się tak napięta, że cała rodzina postanowiła wyemigrować na Zachód. Zatrzymali się w Genewie gdzie ojciec Zina – Henri zdecydował się wynająć nieduży sklepik. Henri Davidoff postanowił zająć się tym na czym znał się najlepiej, czyli wytwarzaniem i sprzedażą właśnie wyrobów tytoniowych, wprowadzając swojego syna w technologię produkcji cygar.

W 1925 roku 19letni Zino Davidoff wyjechał do Ameryki Południowej, gdzie pracował na plantacjach tytoniu w Argentynie i Brazylii. Około 1928 udał się na Kubę, gdzie obserwował produkcje cygar. Po powrocie do Genewy, przy sklepie swojego ojca, w piwnicy, urządza humidor – pomieszczenie o szczególnych warunkach do przechowywania liści tytoniu i jest w tym zakresie prekursorem ????‍♂️

Pod koniec II Wojny Światowej Zino Davidoff otrzymał pozwolenie na stworzenie własnej marki cygar no i idąc za ciosem w 1946 roku tworzy serię cygar które są godnym następcą lini Chateau a chodzi tu o linię G.C (Grand Cru) . Nazwa jest zainspirowana klasyfikacją Francuskich win. ????????

W 1970 r. otwiera fabrykę cygar w Hawanie, gdzie powstają serie cygar Davidoff N°1, Davidoff N°2 oraz Ambasadrice.

Również w 1970 rodzinna firma z Bazylei Oettinger kierowana przez dr Ernsta Schneidera wykupuje prawa do marki Davidoff a sam Zino Davidoff współpracował ze swoją dawną firmą, aż do śmierci, będąc jej ambasadorem.

W 1989 Zino Davidoff wraz z Ernstem Schneiderem przenoszą uprawę tytoniu na Dominikanę.????????

14 stycznia 1994 Zino Davidoff umiera w wieku 88 lat. Jego dzieło jest dalej kontynuowane a cała firma prowadzona jest w duchu idei „od zbioru po humidor” Tworząc tym samym produkty bardzo wysokiej jakości ☺

No to Czym są cygara Zino… A no właśnie ????‍♂️ swoją nazwę otrzymały właśnie w hołdzie dla ich twórcy, legendarnego Zino Davidoffa.

Są to najwyższej jakości ręcznie zwijane cygara typu long filler produkowane w znanej i cenionej fabryce Tabadom na Dominikanie. Starannie wykonane, gwarantują obfite doznania smakowe, perfekcyjny ciąg i równe spalanie. Do ich produkcji używany jest tytoń sezonowany aż 4 lata. Znajdziemy tam mieszankę dominikańskiego i peruwiańskiego tytoniu oraz wrapper Connecticut Ecuador. Cygara te są pełne odważnych aromatów.

Zatem czy warto zapalić cygaro Zino? ????

Oczywiście, że warto❗ Każdy kto szuka delikatnego cygara z całą masa ciekawych i odważnych aromatów, w mojej opinii, na pewno musi przynajmniej raz zapalić właśnie Zino, no ale i tak najlepszą weryfikacją będzie spróbować samemu 🙂

Pablo Załęcki

Manager w Caballero Aficionado Club – Katowice, Sommelier, Cigar Specialist, a także Davidoff Brand Ambasador. Ten wstęp pokazuje kto jest mózgiem i siłą napędową tego portalu. Doradzi i opisze każde cygaro, pomoże w doborze napoju, który własnoręcznie przygotuje. Na co dzień stara się kierować zasadą – Less is more. Miłośnik starzonych alkoholi i klasycznych koktajli (ulubione to Pornstar Martini i Whisky Sour).

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.