Corrida Nicaragua Robusto+ (Villiger)

Widząc na sklepowej półce cygara Corrida wiele osób nie podchodzi do nich z optymizmem. Choć w założeniu stworzenie pudełka oraz banderoli na wzór włókna węglowego miało pokazać że cygara celowo odróżniają się od tradycyjnych cygar.

Widząc na sklepowej półce cygara Corrida wiele osób nie podchodzi do nich z optymizmem. Choć w założeniu stworzenie pudełka oraz banderoli na wzór włókna węglowego miało pokazać że cygara celowo odróżniają się od tradycyjnych cygar i wszystko dzieje się w założeniu „myśl na dużą skalę” – dlatego też formaty Robusto+ oraz Toro+ są znacznie większe niż standardowo.

Pudełko oraz sama banderola tak naprawdę sprawiają wrażenie cygara, które nie będzie powalało ani aromatem, ani to smakiem ….

Ale jak mówi stare porzekadło – nie ocenia się książki po okładce ????

Jak podaje sam producent cygara Corrida to przyjemność, która jest pełna, a nie delikatna i tak zaciekle niezależna jak sama nazwa wskazuje.

Fakty są natomiast takie … Mamy tu cygaro w pięknym liściu okrywowymi Oscuro w kolorach głębokiego brązu, który pomimo w mojej opinii niezbyt ciekawej banderoli bardzo zachęca aby skosztować i sprawdzić co tak naprawdę kryje się w środku.

Oczywiście sam nie byłem przekonany za pierwszym razem więc śpieszę z pomocą wszystkim Tym, którzy kiedykolwiek zastanawiali się czy nie sięgnąć po cygara z portfolio tej marki. Po wypaleniu Robusto+ od razu pojawiła się tylko jedna myśl, że zdecydowanie należy zaopatrzyć się w kilka sztuk do domowego humidora!

Nie spodziewałem się tak dobrego cygara. Wewnątrz skrywa się tytoń, który oferuje nam powalający aromat gorzkiej czekolady oraz espresso z pojawiająca się co jakiś czas ziemistą nutą. Podczas całego palenia mamy masę gęstego i aromatycznego dymu, który tylko potęguje przyjemne doznania no i oczywiście połączenie tego cygara z dobrym rumem oraz czarną aromatyczną kawą skutkuje godziną pełną relaksu i fantastycznych doznań smakowych. Także śmiało można stwierdzić, że to co podaje producent jest zgodne z tym co w rzeczywistości oferuje nam marka corrida.

Dlatego jeżeli zastanawialiście się kiedyś nad cygarami z portfolio Corrida to śmiało ! Nic nie stracicie 😉

Z kwestii czysto technicznych :

Rozmiar: Robusto+ ( 5×56) L 127 mm,ø22,2mm
Wrapper : Nicaragua
Bainder: Indonesia
Filler : Nicaragua

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.