Alec Bradley Connecticut

Dziś trochę o Alec Bradley Connecticut. Jest to cygaro, które wprowadzone zostało na rynek już w 2012 roku.

Dziś trochę o Alec Bradley Connecticut. Jest to cygaro, które wprowadzone zostało na rynek już w 2012 roku. Dostępne obecnie formaty to:

  • Nano
  • Robusto
  • Torpedo
  • Gordo

Zacznijmy może od budowy samego cygara.

Konstrukcja i wygląd niewątpliwie kusi. Jasnobrązowy ekwadorski liść Connecticut Shade(wrapper) pozbawiony jest jakichkolwiek żył. Dodatkowo, zapewnia on łagodną kremowość, która determinuje delikatny smak cygara. Filler z Nikaragui i Hondurasu oraz binder z Hondurasu gwarantują dodatkowe ciekawe aromaty, dzięki czemu cygaro oprócz małej mocy oferuje także niespotykane wrażenia smakowe.

Na początku palenia cygaro jest bardzo delikatne i kremowe z ledwo wyczuwalnymi nutami czarnego pieprzu. Dopiero później AB Connecticut nabiera większej mocy, rozwija się także pod względem złożoności odczuwanych przez nas smaków . Mniej więcej w połowie palenia można wyczuć aksamitny bukiet przypraw takich jak gałka muszkatołowa, wanilia, ale także aromat orzechów, kawy i drewna. W ostatnim etapie palenia, jest zdecydowanie mocniejszy, nie obserwuje się już pojawienia dodatkowych nut smakowych. Pomimo tego, że akcenty orzechów, kawy i wspomnianej wcześniej gałki muszkatołowej są nadal obecne to pieprz zdecydowanie powraca i dominuje nad całością.

Nie ma wątpliwości, że Alec Bradley Connecticut to dobrze wykonane cygaro pod względem zwinięcia i konstrukcji. Potwierdza to przede wszystkim łatwość palenia.

Powstający biały popiół jest sztywny i bez problemu można utrzymać jego grubszą warstwę. Szybkość spalania i temperatura spalania są idealne. Cygaro może być doskonałe dla nowych Aficionado, jak i dla wyborowych palaczy, bo z pewnością zaskoczy Ich zrównoważoną siłą, smakiem i bogactwem złożonych aromatów.

Pablo Załęcki

Manager w Caballero Aficionado Club – Katowice, Sommelier, Cigar Specialist, a także Davidoff Brand Ambasador. Ten wstęp pokazuje kto jest mózgiem i siłą napędową tego portalu. Doradzi i opisze każde cygaro, pomoże w doborze napoju, który własnoręcznie przygotuje. Na co dzień stara się kierować zasadą – Less is more. Miłośnik starzonych alkoholi i klasycznych koktajli (ulubione to Pornstar Martini i Whisky Sour).

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.