Cygarowe Newspresso – Wydanie 8

Witamy w Piątkowym Newspresso - serii na Cigarlabb, w której przynosimy Wam krótki przegląd najnowszych wydarzeń w branży cygarowej. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym palaczem, czy dopiero zaczynasz, ta seria jest idealnym sposobem na bycie na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w świecie cygar. Usiądźcie więc wygodnie, zrelaksujcie się i cieszcie się espresso z wiadomościami o cygarach.

Ferio Tego wprowadza Lancero do Timeless Prestige

W tym tygodniu Ferio Tego wprowadza do sprzedaży nowy, chudy rozmiar cygara o nazwie Especiales, należący do marki Timeless Prestige. Cygaro to jest nieco krótsze od typowego kubańskiego Lancero i mierzy 6 1/4 cala długości o średnicy 38 i zakończone jest w sposób pigtail.

Zdjęcia: Ferio Tego

„Cygara o mniejszej średnicy mają wyjątkowy smak i większą koncentrację dymu” – mówi współwłaściciel Ferio Tego, Michael Herklots. Mieszanka Prestige zawiera wrapper z Hondurasu, dominikański binder i wypełniacze z Dominikany i Nikaragui. Marka produkowana jest na Dominikanie przez rodzinę Quesada.

United Cigars uaktualnia Black Bomb Firecracker

United Cigars wypuści tego lata nową wersję jednego ze swoich istniejących cygar Firecracker. W przeciwieństwie do większości wydanych do tej pory cygar Firecracker, ten nie jest limitowaną edycją istniejącej linii innego producenta.

Zamiast tego, Black Bomb Firecracker to mieszanka stworzona specjalnie dla tego cygara. Zaktualizowana wersja wykorzystuje meksykański wrapper San Andrés na binderze Sumatra i fillerach z Dominikany i Nikaragui. Podobnie jak w przypadku innych cygar Firecracker, jest to parejo 3 1/2″ x 50 z długim warkoczem, który ma imitować lont fajerwerku.

Zdjęcia: halfwheel

Tabacalera Magia Cubana, ta sama fabryka, która produkuje regularną mieszankę Firecracker, wytwarza Black Bomb Firecracker.

Firma nie ujawniła szczegółów dotyczących poprzedniej mieszanki Black Bomb Firecracker.

„W United Cigars jesteśmy dumni z naszej zdolności do przesuwania granic innowacji w linii Firecracker, pozostając jednocześnie wiernymi esencji rzemiosła cygarowego” – powiedział Oliver Nivaud, dyrektor operacyjny United Cigars, w komunikacie prasowym. „Cieszymy się, że możemy przedstawić Black Bomb Firecracker konsumentom, którzy szukają intensywności i niezrównanych smaków”.

Podobnie jak pozostałe cygara Firecracker, będą one sprzedawane przez United Cigars do sklepów w całym kraju, choć korzenie linii sięgają 2007 roku i Two Guys Smoke Shop, sieci sklepów detalicznych z siedzibą w New Hampshire, należącej do Dave’a Garofalo, który jest również właścicielem United Cigars. Cygara Firecracker to zazwyczaj 3 1/2 x 50 petit robusto z długim warkoczem. Na przestrzeni lat serię Firecracker produkowali różni producenci, w tym All Saints, Dunbarton Tobacco & Trust, E.P. Carrillo, El Artista, Fratello, Kristoff, La Flor Dominicana, My Father, Perdomo, RoMa Craft Tobac, Rojas Cigars, Selected Tobacco i Tatuaje.

Black Bomb Firecracker to jedna z kilku mieszanek stworzonych przez United Cigars specjalnie dla serii Firecracker. W przeciwieństwie do cygar innych producentów, te cygara są często regularnie produkowane i oferowane sprzedawcom detalicznym przez cały rok.

Podwyżka cen cygar Tatuaje produkowanych w Miami już w lipcu

Na początku lipca cena większości cygar Tatuaje produkowanych w Miami zostanie podniesiona, ponieważ firma stara się nadążyć za rosnącymi kosztami pracy, materiałów i pudełek.

Pete Johnson powiedział portalowi halfwheel, że podwyżka wyniesie około 1 dolara w sugerowanej cenie detalicznej każdego cygara. Prawdopodobnie najbardziej znanymi cygarami, które wyszły z fabryki My Father Cigars w Miami, jest sześć rozmiarów linii Selección de Cazador, która jest bardziej znana jako Brown Label, biorąc pod uwagę kolor banderoli, które noszą. Te sześć rozmiarów znanych jest pod wspólną nazwą vitoli HUNTER , będącą akronimem od Havana Cazadores, Unicos, Noellas, Tainos, Especiales i Regios, przy czym akronim jest hołdem dla imienia jednego z psów Pete’a Johnsona.

Firma produkuje również szereg innych cygar w Miami, w tym linię Reserva Miami, która również nosi brązowe opaski, Cojonú 2003, Cojonú 2006, Cojonú 2009 i Gran Cojonú.

Johnson zauważył, że podwyżka nie będzie miała zastosowania do linii Miami Series P, cygar typu medium-filler.

Kolekcja Deklaracji Niepodległości od S.T. Dupont trafia do sklepów

W samą porę na święto 4 lipca, kolekcja S.T. Dupont Declaration of Independence jest już dostępna w sprzedaży.

Pierwotnie zaprezentowana w lutym na TPE 2023, kolekcja S.T. Dupont Declaration of Independence składa się z dwóch elementów: Zapalniczki Ligne 2 (1 995 USD) i pióra wiecznego (1 695 USD). Każdy przedmiot jest ograniczony do 176 sztuk.

Charakterystyczna dla firmy zapalniczka Ligne 2 otrzymała wykończenie w gwiazdy i paski oraz wygrawerowany na korpusie napis „1776”. Podczas gdy kolorystyka jest nowa, sama zapalniczka nie jest. Podobnie jak poprzednie zapalniczki Ligne 2, posiada ona dwie dysze płomieniowe, co pozwala na uzyskanie szerszego płomienia. Aby użyć zapalniczki, użytkownik otwiera klapkę – tworząc charakterystyczny dźwięk – a następnie przesuwa kółko w lewo prawym kciukiem. Obraca to krzesiwo i zapala podwójny płomień.

Produkty te są dostępne wyłącznie na rynku amerykańskim, gdzie Coles of London dystrybuuje S.T. Dupont.

West Tampa Tobacco Co. wprowadza dystrybucję w trzech krajach

West Tampa Tobacco Co. ogłosiło, że ich cygara są już dostępne we Francji, Polsce i Singapurze.

Dystrybutorzy są następujący:

 • Francja – Eurotab
 • Polska – Akan
 • Singapur – The Cigarist

West Tampa Tobacco Co. zostało założone w ubiegłym roku przez Ricka Rodrigueza i Gusa Martineza, wieloletnich pracowników General Cigar Co. Pomimo tego, że jest to firma jednoroczna, West Tampa wyjątkowo agresywnie podchodzi do swojej międzynarodowej dystrybucji. Jej cygara są dystrybuowane w około 30 krajach.

Vaughn Boyd wraz z Drew Estate składają pozew przeciwko Deadwood Tobacco Co. Ltd. w związku z nazwą „Deadwood”

14 czerwca Vaughn Boyd i Drew Estate złożyli pozew przeciwko Deadwood Tobacco Co. w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Florydy. Powodowie twierdzą, że obecny właściciel Deadwood Tobacco Co. narusza różne umowy dotyczące tego, kto może sprzedawać cygara używając nazwy Deadwood. Rzekome naruszenia są związane z serią cygar, które nowy właściciel (właściciele) Deadwood Tobacco Co. wyprodukował z Asylum, które zadebiutowały w zeszłym roku, ale w tym roku zyskały ogólnokrajową dystrybucję.

Z pozwem można zapoznać się TUTAJ.

Zgodnie ze skargą, w 2009 roku Drew Estate rozpoczęło współpracę z Boydem – który założył Deadwood Tobacco Co. jako sklep z cygarami w Deadwood w stanie Dakota Południowa – nad linią ekskluzywnych produktów sklepowych, po raz pierwszy znanych jako Deadwood Tobacco Co. Sweet Jane. Dwa kolejne cygara – Crazy Alice i Fat Bottom Belly – zostały dodane około pięć lat później.

W dniu 22 lipca 2016 r. Drew Estate i Boyd zawarły umowę licencyjną, która dała Drew Estate wyłączną licencję na produkcję i sprzedaż cygar pod nazwą Deadwood, w tym na używanie nazwy Deadwood Tobacco Co. i różnych logo. Umowa ta zbiegła się w czasie z przejściem cygar Deadwood z ekskluzywnej marki sprzedawanej wyłącznie w sklepie Deadwood w Południowej Dakocie do krajowej wersji sprzedawanej przez Drew Estate innym detalistom. Od tego czasu Drew Estate dodało inne produkty Deadwood, takie jak Leather Rose i The Girl With No Name.

Zgodnie ze skargą, Boyd sprzedał 99 procent swoich udziałów w Deadwood Tobacco Co. nowym właścicielom 1 kwietnia 2018 roku, a pozostały 1 procent został sprzedany 30 września 2019 roku. Po sprzedaży William J. Rectenwald został wymieniony jako zarejestrowany przedstawiciel Deadwood Tobacco Co.

Powodowie twierdzą, że Deadwood Tobacco Co. rozumiało, że Drew Estate ma wyłączną licencję na nazwy Deadwood ze względu na umowę z 2016 r. zawartą między Boydem, ówczesnym właścicielem Deadwood, a Drew Estate. W 2020 roku Boyd i Drew Estate zmienili umowę, która przedłużyła licencję do 50 lat od daty jej wejścia w życie, przedłużając ją do 22 lipca 2066 roku.

W ubiegłym roku Deadwood Tobacco Co. wprowadziło na rynek cygara o nazwach Deadwood Tobacco Co. Auntie, Deadwood Tobacco Co. Midnight Oil i Deadwood Tobacco Co. Zero, które są produkowane we współpracy z Asylum. W skardze zarzuca się, że czwarta marka – Deadwood Tobacco Co. Double Sweet – była również sprzedawana za pośrednictwem sklepu detalicznego w Południowej Dakocie i strony internetowej sklepu. Powodowie twierdzą, że Deadwood Tobacco Co. nie otrzymała pozwolenia na używanie nazwy Deadwood Tobacco Co. dla tych cygar, co ich zdaniem narusza umowy prawne dotyczące licencji Drew Estate.

Ponadto powodowie twierdzą, że Deadwood Tobacco Co. fałszywie twierdziło, że Deadwood Tobacco Co. było twórcą marki Yummy Bitches, którą sprzedaje Drew Estate, podczas promowania nowego cygara Chasing the Dragon.

Drew Estate twierdzi, że 27 stycznia 2023 r. wysłało pismo do Deadwood Tobacco Co. z zarzutem naruszenia znaków towarowych Deadwood i żądaniem, aby Deadwood Tobacco Co. poinformowała opinię publiczną o tym, co Drew Estate postrzega jako fałszywe twierdzenia dotyczące Yummy Bitches. Powodowie twierdzą, że Deadwood odpowiedział 9 czerwca 2023 r., twierdząc, że umowy licencyjne są nieważne, że Deadwood może sprzedawać cygara pod nazwą Deadwood i grożąc własnymi działaniami prawnymi.

Les Fines Lames dodaje Le Petit Bourbon Barrel

Les Fines Lames ogłosiło nowy produkt ze swojej serii Barrel o nazwie Le Petit by Les Fines Lames Bourbon Barrel, wersji popularnego noża do cygar Le Petit z korpusem wykonanym z beczek, w których wcześniej przechowywano burbon. Oprócz rękojeści wykonanej z beczek po bourbonie, na ostrzu wygrawerowany został wizerunek destylarni.

To już drugi raz, kiedy Les Fines Lames wypuszcza nóż z korpusem wykonanym z beczek po alkoholu, po tym jak w 2020 roku francuska firma wysłała Le Petit Cognac Barrel z rękojeścią wykonaną z beczek po koniaku.

Poza nowymi materiałami rękojeści i grafiką na ostrzu, reszta noża jest taka sama jak w poprzednich wersjach Le Petit firmy. Oznacza to, że jest produkowany we Francji i mierzy 11,5 centymetra po zamknięciu i 15,7 centymetra po otwarciu. Ostrze to standardowe ostrze ze stali nierdzewnej 14C28N, które można znaleźć w wielu innych wersjach Le Petit. Nóż działa poprzez otwarcie ostrza noża z korpusu, co ujawnia wycięcie w kształcie półksiężyca, które zostało zaprojektowane do otwierania cygara. Les Fine Lames twierdzi, że obcinarka może ciąć cygara o średnicy do 70.

Juan López Dragones i La Gloria Cubana Medaille D’Or Especial docierają do Belgii i Luksemburga

Para nowych Edición Regional zaczęła pojawiać się na półkach sklepowych w Belgii i Luksemburgu, jako że Juan López Dragones i La Gloria Cubana Medaille D’Or Especial zostały wydane przez Laguito 1492, dystrybutora w regionie.

Juan López Dragones to petit robusto, który mierzy 4 1/2 cala długości o średnicy 52, vitola znana jako mágicos. Podczas gdy był on używany w wielu wydaniach Edición Regional, jest on również używany w regularnej produkcji Cohiba Magicos i linii Hoyo de Monterrey Epicure de Luxe.

Zdjęcia: Laguito 1492

Produkcja jest ograniczona do 10 000 pudełek po 10 cygar, co daje łączny nakład 100 000 sztuk. Ceny ustalono na 18,50 euro w Luksemburgu i 19 euro w Belgii.

La Gloria Cubana Medaille D’Or Especial jest prezentowana w vitoli Laguito No.2, długiej paneteli o długości 6 cali i średnicy 38. Jest to vitola dzielona z Cohiba Coronas Especiales i Montecristo Especiales No.2.

Oferowane jest w pudełkach po 25 sztuk, z 4 000 wyprodukowanymi na premierę, co daje łącznie 100 000 cygar. Cena wynosi 14,20 euro za cygaro w Luksemburgu i 14,50 euro w Belgii.

Rzadko zdarza się, aby dwie edycje Edicion Regional ukazały się w tym samym czasie, choć wydaje się, że Habanos S.A. trochę nadrabia zaległości, ponieważ La Gloria Cubana została wymieniona jako część grupy Ediciónes Regional 2020, podczas gdy Juan Lopez jest częścią grupy 2021.

Montecristo 1935 Anniversary Edición Diamante zaczyna swoją wysyłkę

Nowa linia Montecristo 1935 Anniversary Edición Diamante od Altadis U.S.A. rozpoczęła wysyłkę do sklepów.

Pod względem mieszanki jest to nikaraguańskie puro, które wykorzystuje hybrydowy wrapper uprawiany w Jalapa, binder z nasion criollo z Ometepe i fillery z Estelí. Ta mieszanka ma swoje korzenie w Montecristo 1935 Anniversary Nicaragua, opracowanej przez Abdela Fernándeza i Rafaela Nodala – szefa działu produktów w Tabacalera USA. 1935 Anniversary Nicaragua, wydana w 2020 roku, jest uważana za mocniejszą mieszankę w porównaniu z nową Edición Diamante.

Altadis U.S.A. rozpoczął wysyłkę czterech z sześciu rozmiarów do wybranych sklepów:

 • Montecristo 1935 Anniversary Edición Diamante Robusto (5 x 54) – 22,86 USD (pudełko 10 sztuk, 228,60 USD)
 • Montecristo 1935 Anniversary Edición Diamante Toro (6 x 55) – 24,20 USD (pudełko 10 sztuk, 242 USD)
 • Montecristo 1935 Anniversary Edición Diamante Grande (6 x 60) – 25,16 USD (10 pudełek, 251,60 USD)
 • Montecristo 1935 Anniversary Edición Diamante Churchill (7 x 54) – 26,08 USD (pudełko 10 sztuk, 260,80 USD)

Firma spodziewa się wysłać następujące dwa rozmiary jeszcze w tym miesiącu:

 • Montecristo 1935 Anniversary Edición Diamante Icon (4 3/4 x 48) – 16,42 USD (pudełko 10 sztuk, 164,20 USD)
 • Montecristo 1935 Anniversary Edición Diamante No. 2 (6 1/2 x 56) – 24,78 USD (pudełko 10 sztuk, 247,80 USD).

Tabacalera USA jest spółką-matką Altadis U.S.A., która sprzedaje niekubańską wersję Montecristo w USA. Habanos S.A. sprzedaje kubańską wersję Montecristo w krajach innych niż USA.

Oliva wprowadza na rynek Serie V Roaring Twenties Super Limited Edition, cygaro za 300 dolarów

Oliva Cigar Co. to najnowsza firma, która wkracza do rosnącej kategorii cygar, które kosztują setki dolarów za sztukę.

Jak donosi serwis Cigar Aficionado, Oliva Serie V Roaring Twenties Super Limited Edition to podwójne perfecto o wymiarach 6″ x 60, którego sugerowana cena detaliczna wynosić będzie 300 dolarów za sztukę. Podobnie jak w przypadku pozostałych cygar z linii Serie V, zastosowany zostanie ekwadorski wrapper na binderze i fillerze z Nikaragui.

Poza ceną, cygaro wyróżnia się na tle pozostałych cygar z linii Serie V opakowaniem. Wykorzystuje ono inne banderole niż reszta linii Serie V, połowa cygar pokryta jest złotą folią, a pudełka wykonane są przez Daniela Marshalla, kalifornijskiego producenta humidorów. Według Cigar Aficionado, wyprodukowanych zostanie 300 pudełek po 10 cygar; 200 z nich trafi do Stanów Zjednoczonych.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaprezentować to cygaro światu”, powiedział Fred Vandermarliere, dyrektor generalny Vandermarliere Family of Cigars – firmy macierzystej Oliva – w komunikacie prasowym. „Pomysł narodził się, zanim światowa pandemia odebrała ludziom wolność. Postrzegam to bardziej jako dzieło sztuki niż produkt do palenia… Zwłaszcza, gdy taka oda przyczynia się do lepszej przyszłości lokalnych społeczności, które ją tworzą”.

Jak sama nazwa wskazuje, cygaro jest hołdem dla Szalonych Lat 20-tych, a zdjęcia opakowania przedstawiają projekty nawiązujące do lat 20-tych. W komunikacie prasowym firmy czytamy: „Wszystkie przychody z limitowanej edycji „Roaring 20’s” trafiają do Oliva Helping Hands Foundation”, która pomaga zapewnić edukację dzieciom w Nikaragui.

Gotham Cigars uruchamia Flatbush Cigar Co.

Gotham Cigars, internetowy sprzedawca cygar z siedzibą na Florydzie, wprowadził na rynek własne marki cygar, które będzie oferował innym sklepom. Pierwsza seria tych cygar obejmuje trzy linie pod nazwą Flatbush Cigar Co.

Podobnie jak nazwa Flatbush, wszystkie trzy linie inspirowane są Nowym Jorkiem. The Doorman wykorzystuje ekwadorski wrapper Habano, Stoop 526 ma meksykański liść okrywowy San Andrés maduro, a Yellow Cab wykorzystuje ekwadorski wrapper Connecticut. Wszystkie trzy mieszanki wykorzystują nikaraguański binder habano i fillery z regionów Condega i Jalapa w Nikaragui. Ponadto wszystkie trzy są oferowane w tych samych trzech rozmiarach.

 • The Doorman/Stoop 526/Yellow Cab Toro (6 x 52) – 4,28 USD (pakiet 10 sztuk, 42,80 USD)
 • The Doorman/Stoop 526/Yellow Cab Gordo (6 x 60) – 4,68 USD (pakiet 10 sztuk, 46,80 USD)
 • The Doorman/Stoop 526/Yellow Cab Churchill (7 x 50) – 4,38 USD (pakiet 10 sztuk, 43,80 USD)

Całość jest produkowana w Best Cigars S.A. w Estelí w Nikaragui.

„Historia Flatbush Cigar Company jest taka, że rozmowa, którą odbyłem na temat branży cygarowej wiele lat temu podczas pobytu we Flatbush, zrodziła pomysł, który stał się Gotham Cigars” – powiedział Manny Balani, właściciel i prezes Gotham Cigars, w komunikacie prasowym. „Zawsze wiedziałem, że chcę uhonorować to spotkanie i jeden z moich ulubionych obszarów na Brooklynie cygarem… i oto jest. To naprawdę fantastyczne cygara w przystępnej cenie. Z niecierpliwością czekamy na wprowadzenie ich na rynek i kilka innych kreatywnych pomysłów, które zaplanowaliśmy dla Flatbush Cigar Company”.

Perez-Carrillo Pledge Firecracker rusza z wysyłką

United Cigars ogłosiło, że rozpoczęło wysyłkę najnowszej wersji swojej długoletniej serii Firecracker.

Tym razem jest to Perez-Carrillo Pledge Firecracker od E.P. Carrillo. Podobnie jak inne wcześniejsze wersje Firecracker, Pledge Firecracker to parejo 3 1/2″ x 50 z długim ogonem, który ma naśladować lont fajerwerku. W tytoniu zastosowano wrapper z nasion habano uprawianych w Connecticut, ekwadorskie binder i filler z Nikaragui.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 7 USD za cygaro; jest ona ograniczona do 1000 pudełek po 20 cygar.

AVO Seasons Limited Edition Series Summer rozpoczęło wysyłkę w poniedziałek

W ubiegły poniedziałek do sklepów trafiła druga z czterech planowanych serii limitowanych cygar AVO Seasons.

Wszystkie cztery cygara – po jednym na każdą porę roku – oferowane są w formacie 6 5/8″ x 50 diadema, choć mieszanka różni się w zależności od pory roku. AVO Seasons Limited Edition Series Summer wykorzystuje ekwadorski wrapper corojo na meksykańskim binderze i fillerach z Dominikany, z których jeden był starzony przez 14 lat. Jest to jedyne z czterech cygar, które nie wykorzystuje dominikańskiego tytoniu zarówno jako bindera, jak i fillerów.

Wszystkie cztery cygara wykorzystują co najmniej jeden tytoń, który był starzony przez 14 lat w wypełniaczu. AVO Seasons Limited Edition Series Fall wykorzystuje meksykański wrapper San Andrés maduro na mieszance dominikańskich tytoni. Mieszanka Winter wykorzystuje ekwadorską owijkę Connecticut, ponownie na dominikańskim spoiwie i dominikańskich wypełniaczach.

Każda edycja ma sugerowaną cenę detaliczną 18 USD i jest ograniczona do 4000 pudełek po 10 cygar; 1500 pudełek zostanie wysłanych do USA.

„Ta specjalna edycja została starannie stworzona przez naszych Master Blenderów, którzy pracowali z tytoniami o różnym pochodzeniu, aby stworzyć idealne sezonowe mieszanki. Tytonie z każdego cygara pochodzą z różnych regionów uprawy, takich jak Ekwador i Dominikana, a tytoń dojrzewa do 14 lat” – powiedział Edward Simon, dyrektor ds. marketingu w Oettinger Davidoff, kiedy w lutym ogłoszono wiosenną premierę. „Zachęcamy naszych miłośników do delektowania się każdym cygarem, doświadczając chwili wyjątkowej dla każdej pory roku: spacerując po ogrodzie wiosną, obserwując zachodzące słońce w letni wieczór, czując rześkie powietrze, gdy opadają jesienne liście i siedząc przy trzaskającym ogniu zimą”.

Gran Habano planuje premierę Corojo No. 7 w styczniu 2024 r.

Podczas gdy wiele firm cygarowych koncentruje się na nowych cygarach, które wypuszczą na PCA Convention & Trade Show w przyszłym miesiącu, Gran Habano ogłosiło Corojo #7 jako nowe cygaro z limitowanej edycji, które planuje wypuścić w styczniu 2024 roku.

Linia ta to nikaraguańskie puro, które wykorzystuje tytoń z nasion corojo z regionu Jalapa jako liść okrywowy, podczas gdy binder i filler to również tytoń z nasion corojo. Firma określa je jako mocniejszą i odważniejszą mieszankę niż Corojo #5, które wcześniej określiła jako najmocniejsze cygaro w swoim portfolio. Corojo No. 7 produkowane jest w należącej do Gran Habano fabryce G.R. Tabacaleras Unidas S.A. w Hondurasie i w momencie premiery oferowane będzie w rozmiarze 6″ x 54 toro, które prezentowane będzie w skórzanych pudełkach o pojemności 10 sztuk. Dodatkowo, pierwsze 1000 sprzedanych pudełek zostanie dostarczonych z markową zapalniczką.

Dołączy ona do El Enemigo i XX Aniversario jako premiery Ultra-Premium w portfolio firmy.

Fratello dołącza Lerida International SRL w celu dystrybucji w Rumunii

Fratello nadal zwiększa swój międzynarodowy zasięg, ponieważ dziś firma ogłosiła, że zawarła umowę dystrybucyjną z Lerida International SRL, która wprowadzi portfolio Fratello do Rumunii.

„Rozszerzenie naszego zasięgu na Rumunię za pośrednictwem Lerida International jest ekscytującym kamieniem milowym dla Fratello Cigars” – powiedział Omar de Frias, właściciel Fratello Cigars, w komunikacie prasowym. „Z Lerida International po naszej stronie, Fratello Cigars będzie miało znaczący wpływ na rumuński rynek cygar”.

Lerida International SRL została założona w 1993 roku i specjalizuje się w importowanych winach premium i cygarach w Rumunii. Zgodnie z komunikatem prasowym Fratello Cigars, posiada ona sieć dystrybucji obejmującą około 50 hurtowni, które obejmują zarówno kanały on-trade, jak i off-trade w Rumunii.

„W Lerida International wierzymy, że jakość, niezawodność i zadowolenie klienta są kluczem do naszego sukcesu” – powiedział Andrea Varlam w imieniu Lerida International w komunikacie prasowym. „Jesteśmy zaangażowani w dostarczanie naszym klientom wyjątkowych produktów i usług, które przekraczają ich oczekiwania. Jesteśmy dumni, że możemy być importerem naszego nowego partnera biznesowego i przyjaciela, Fratello Cigars. Z naszą miłością do cygar i ich wyjątkowym talentem, droga do sukcesu jest obiecana”.

Strona internetowa Lerida International wymienia szereg innych cygarowych firm, które dystrybuuje w Rumunii, w tym Davidoff, Gurkha, Joya de Nicaragua, La Flor Dominicana, My Father Cigars, Oliva, Padrón, Perdomo i Boveda.

Fratello Cigars weźmie udział w tegorocznych targach Intertabac, rozszerzając swój zasięg o nowych partnerów dystrybucyjnych. Fratello jest obecnie dostępne w prawie 30 krajach na całym świecie.

El Rey del Mundo Shade Grown z wysyłką do sklepów 1 lipca

El Rey del Mundo, jedna z marek w portfolio Forged Cigar Company, doda w przyszłym miesiącu nową linię o nazwie Shade Grown.

Jak sama nazwa wskazuje, cygaro wykorzystuje wrapper uprawiany w cieniu, a konkretnie liść z nasion Connecticut uprawiany w Hondurasie w dolinie Talanga. Tego liścia użyto po raz pierwszy w portfolio marki, zgodnie z komunikatem prasowym. Reszta tytoniu w mieszance również pochodzi z Hondurasu, ze binderem z regionu Jamastran i fillerami z Copan i Jamastran. Firma twierdzi, że profil zaczyna się od prażonych orzechów, przechodzi w ziemistość i buduje się, aby włączyć nuty przypraw.

„El Rey del Mundo nadal rośnie dzięki dużemu popytowi” – powiedział Cory Beardsley, asystent menedżera marki El Rey del Mundo, w komunikacie prasowym. „Dzięki Shade Grown poszerzamy ofertę marki o codzienny tytoń, który spełnia obietnicę złożoności. Jest to satysfakcjonujące palenie o każdej porze i nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z entuzjastami cygar premium w całym kraju”.

Cygara El Rey del Mundo Shade Grown oferowane są w trzech odmianach, robusto i toro, które są regularnymi rozmiarami produkcyjnymi, oraz w limitowanej edycji lonsdale:

 • El Rey del Mundo Shade Grown Robusto (5 1/2 x 50) – $5,99 (pudełko 20 sztuk, $119,80)
 • El Rey del Mundo Shade Grown Toro (6 x 52) – 6,29 USD (opakowanie 20 sztuk, 125,80 USD)
 • El Rey del Mundo Shade Grown Lonsdale (6 1/2 x 44) – 5,89 USD (opakowanie 20 sztuk, 117,80 USD)

Vitola Lonsdale jest limitowana do zaledwie 500 pudełek. Wszystkie trzy rozmiary są produkowane w fabryce STG Danlí w Hondurasie, a ich wysyłka do sklepów rozpocznie się 1 lipca.

Powrót Warped La Colmena Black Honey jesienią tego roku

Na początku tego roku Warped Cigars zasugerowało, że cygaro La Colmena Black Honey zostanie wydane w 2023 roku, po raz pierwszy od 2017 roku. Teraz znamy więcej szczegółów.

Cygaro to nadal belicoso 5″ x 48, które wykorzystuje ekwadorski wrapper habano oscuro na ekwadorskim binderze i fillerach z Dominikany i Nikaragui. Pod względem mieszanki jest to hybryda linii La Colmena i El Oso firmy Warped. Podobnie jak te dwie mieszanki, Black Honey powstaje w El Titan de Bronze w Miami.

Według raportu Cigar Aficionado, Black Honey powróci do sklepów jesienią tego roku w sugerowanej cenie detalicznej 22 USD za cygaro. Poza wzrostem ceny, inną zmianą jest to, że wydaje się, że wydanie 2023 będzie dostarczane w pudełkach po 10 cygar.

Kyle Gellis, założyciel Warped, potwierdził doniesienia Cigar Aficionado i powiedział, że zostanie wydany komunikat prasowy dla innych mediów.

Black Honey zadebiutowało w 2015 roku i było sprzedawane w zaledwie 13 sklepach. W 2017 roku Warped wypuściło cygaro ponownie, tym razem oferowane 67 detalistom. Z raportu wynika, że po premierze w 2023 roku, Warped nie wyśle Black Honey ponownie przez co najmniej sześć kolejnych lat.

Oettinger Davidoff AG twierdzi, że rok 2022 był rekordowy i planuje ekspansję na Dominikanie

Firma Oettinger Davidoff AG ogłosiła, że rok 2022 był rekordowy dla jej działalności związanej z cygarami premium. Szwajcarska firma twierdzi, że przychody wzrosły do 494,1 mln CHF (2,245 mld PLN), co stanowi wzrost o 8,2 procent w porównaniu do 2021 roku.

Produkcja firmy osiągnęła 43,1 miliona cygar, co stanowi wzrost o 26,3 procent w porównaniu z 34,1 miliona cygar, które firma wyprodukowała w 2021 roku. To skłoniło Davidoff do zaplanowania rozbudowy swoich zakładów produkcyjnych na Dominikanie.

Oprócz tytułowej marki Davidoff, firma sprzedaje również cygara pod markami AVO, Camacho, Zino, Baccarat, Cusano i innymi. Do Oettinger Davidoff AG należą również firmy zajmujące się sprzedażą detaliczną, takie jak sklepy Davidoff of Geneva since 1911; Wolsdorff Tobacco GmbH, sieć ponad 170 sklepów w Niemczech; oraz A. Dürr & Co. AG w Szwajcarii, która obejmuje 28 sklepów.

Davidoff twierdzi, że odnotował wzrost przychodów dla własnych marek cygar o 15 procent, na czele z 28-procentowym wzrostem dla marki Davidoff i 84-procentowym wzrostem dla marki Zino.

„Rok 2022 był trudny, ale niezapomniany. Rozpoczął się od bardzo zachęcających oznak ożywienia po pandemii, które niestety zostały złagodzone przez wzrost stóp inflacji i wyzwania związane z łańcuchem dostaw, które pogorszyły się w wyniku niewypowiedzianej wojny w Ukrainie” – powiedział Beat Hauenstein, prezes Oettinger Davidoff AG, w komunikacie prasowym. „Niemniej jednak, z ekonomicznego punktu widzenia, rok 2022 był rekordowym rokiem dla Oettinger Davidoff w 148-letniej historii firmy. Byliśmy w stanie zrealizować z nadwyżką wszystkie cele finansowe wyznaczone na 2022 rok i jeszcze bardziej poprawić nasz EBIT, a także naszą sytuację gotówkową. Kluczowym czynnikiem przyczyniającym się do nadzwyczajnych wyników były ciągłe innowacje w marketingu i handlu naszymi kluczowymi markami, a mianowicie Davidoff i Zino, podczas gdy ugruntowane zarządzanie naszą filozofią „Crop to Shop” pozwoliło nam szybko i zwinnie reagować, aby zapewnić zgodną z przepisami dostępność naszych produktów na czas, w całości i w najwyższej jakości na ponad 130 rynkach”.

Firma przedstawiła aktualizacje dotyczące różnych inicjatyw korporacyjnych, w tym:

 • W ramach przygotowań do uchwalenia „Szwajcarskiego rozporządzenia w sprawie należytej staranności i przejrzystości w odniesieniu do pracy dzieci”, Davidoff twierdzi, że współpracował z dostawcami, aby upewnić się, że dostawcy nie korzystają z pracy dzieci.
 • Firma Oettinger Davidoff AG dodała cyfrową platformę do zgłaszania nieprawidłowości.
 • Firma zainstalowała systemy nawadniania kropelkowego w swoich gospodarstwach na Dominikanie, zmniejszając zużycie wody o 82 procent.
 • Stworzono Centro de Enseñanza Tabadom, centrum edukacyjne, w którym pracownicy mogą uczęszczać na bezpłatne lekcje języka angielskiego.
 • Program Davidoff „Way Forward”, pięcioletnia inicjatywa koncentrująca się na wydajności, został zakończony przed terminem.
 • Ogłoszono nowy program Aspire727, który ma skupić się na zwiększeniu przychodów i zysków firmy.

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.