Cygarowe Newspresso – Wydanie 7

Witamy w Piątkowym Newspresso - serii na Cigarlabb, w której przynosimy Wam krótki przegląd najnowszych wydarzeń w branży cygarowej. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym palaczem, czy dopiero zaczynasz, ta seria jest idealnym sposobem na bycie na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w świecie cygar. Usiądźcie więc wygodnie, zrelaksujcie się i cieszcie się espresso z wiadomościami o cygarach.

Selected Tobacco podwaja okres starzenia dzięki 10-letnim cygarom Atabey

Starzenie tytoniu to w branży cygarowej temat pełen niuansów, w którym nie ma jednoznacznych zasad. Firma Selected Tobacco nie jest obca metodom starzenia, a według jej właściciela, Nelsona Alfonso, firma zazwyczaj starzeje swoje cygara przez pięć lat po zwinięciu w pomieszczeniu wyłożonym cedrem. W przypadku nowej, limitowanej edycji Atabey Dioses 10-Year Extra Aged, producent cygar twierdzi jednak, że podwoił swoje możliwości, starząc cygara przez dekadę.

Marka Atabey została oficjalnie wprowadzona w 2010 roku z zaledwie trzema rozmiarami, które zostały zwinięte w 2005 roku, a następnie poddane pięcioletniemu procesowi starzenia. Linia Atabey obejmuje obecnie łącznie 12 vitoli, w tym Dioses, podwójną koronę o długości 8 cali i średnicy pierścienia 50, która została po raz pierwszy zwinięta w 2013 roku, a następnie oficjalnie wprowadzona do reszty linii Atabey w 2018 roku po pięciu latach leżakowania.

Cygara Atabey Dioses 10-Year Extra Aged pochodzą z tej samej partii pierwszych Dioses zwiniętych w 2013 roku (kolejne wersje Dioses leżakowały tylko 5 lat). Cygara te zawierają tę samą mieszankę co pozostałe cygara z linii Atabey, z ekwadorskimi wrapperami Habano i peruwiańskim ligero w fillerze. Pozostała część mieszanki pozostaje nieujawniona.

Zdjęcia: United Cigars

Produkcja jest ograniczona do 370 pudełek po 25 sztuk, czyli łącznie 9 250 cygar. Sugerowana cena detaliczna wynosi 36 dolarów za cygaro lub 900 dolarów za pudełko. Cygara produkowane są w fabryce Tabacos de Costa Rica w Santiago de Puriscal w Kostaryce.

Dioses będą dostępne w sprzedaży na targach PCA w przyszłym miesiącu, a wkrótce potem zostaną wysłane do sprzedawców detalicznych. Podobnie jak wszystkie cygara Selected Tobacco, Dioses są dystrybuowane przez United Cigars z New Hampshire.

Kubańska Por Larrañaga tylko dla Francji

Dystrybutorzy wyrobów tytoniowych w Paryżu i innych francuskich miastach mają na swoich półkach nowe kubańskie cygaro z edycji regionalnej. Wyprodukowane wyłącznie dla Francji cygara Por Larrañaga Prometidos mierzą 5,5″ x 54 i pakowane są w pudełka po 10 sztuk.

Rozmiar (znany jako Duke w kubańskich fabrykach cygar) ma takie same wymiary jak inne cygara, takie jak Romeo y Julieta Duke Edición Limitada 2009 i Punch Duke, Regionalna Edycja wyprodukowana dla Meksyku.

Choć technicznie rzecz biorąc jej premiera przewidziana była na 2021 rok, Por Larrañaga Prometidos spóźnia się na rynek o kilka lat. Wyprodukowano jedynie 20 000 pudełek. Cygara te są następcą innych cygar z edycji regionalnych wyprodukowanych tylko dla Francji, takich jak El Rey del Mundo L’Epoque, które ukazały się w zeszłym roku, czy Quai d’Orsay Clemenceau rok wcześniej.

Podobnie jak wszystkie kubańskie cygara sprzedawane we Francji, Por Larrañaga Prometidos są dystrybuowane przez Coprova, oficjalnego importera i dystrybutora Habanos w tym kraju.

Oliva wprowadza limitowaną edycję Serie V Melanio na PCA

Oliva Cigars kontynuuje swoją coroczną tradycję wypuszczania limitowanych wersji cygar Oliva Serie V Melanio, tym razem tworząc kształt znany jako Figuriño. Cygara te to perfectos, zwężające się na obu końcach, mierzące 5 1/2 cala długości o średnicy 54 w najgrubszych punktach, w środku cygara.

Kształt Oliva Serie V Melanio Edición Año 2023 został stworzony przez właściciela Oliva Frederika Vandermarliere’a z Vandermarliere Family of Cigars. W przeciwieństwie do tradycyjnych Melanios, jest on okrągły, a nie box-pressed. Podobnie jak inne Melanios, cygara wykonane są z mieszanki nikaraguańskich tytoni z ekwadorskimi wrapperami.

Zdjęcie: Oliva Cigar Co.

Produkcja Figuriño jest ograniczona do 14 500 pudełek, z których każde zawiera 10 cygar. Wewnętrzna pokrywa pudełka przedstawia Hacienda de Ernesto, pole tytoniowe Olivy w Jalapa w Nikaragui. Każde pudełko posiada kod QR, który łączy się z historią stojącą za wydaniem. Cygara ozdobione są dodatkowymi czerwonymi paskami oznaczonymi liczbą 2023.

„Kiedy rodziny Oliva i Vandermarliere połączyły się, aby stać się jedną wielką rodziną cygar, było to spowodowane wspólną pasją do niesamowitego dziedzictwa i ambicją na przyszłość” – mówi Vandermarliere. „Dzięki limitowanej edycji Figuriño po raz kolejny udowadniamy, że tradycja i innowacja mogą iść w parze, jeśli szanują serce rzemiosła: czystość i cel. Jesteśmy przekonani, że ta edycja limitowana przyniesie chwile głębokiej i intensywnej przyjemności największym fanom jednego z najlepszych cygar na świecie.”

Oliva tworzy limitowane edycje takie jak ta od 2017 roku. Nowe cygaro zadebiutuje na lipcowych targach PCA, a we wrześniu trafi do międzynarodowej sprzedaży na targach InterTabac w Dortmundzie.

Aganorsa Leaf Aniversario Goes Connecticut

Zdjęcie: Aganorsa Leaf

Nikaraguański producent cygar Aganorsa Leaf wprowadza lżejszą wersję swojej linii Aniversario o nazwie Aniversario Connecticut, która będzie pokryta jasnym wrapperem Ecuador Connecticut. Cygara pojawią się w przyszłym miesiącu na targach PCA w Las Vegas.

Zwijane w fabryce Aganorsa Leaf w Estelí w Nikaragui, wszystkie tytonie użyte w mieszance (poza wrapperem) zostały wyhodowane przez Aganorsę. Mieszanka zawiera parę binderów Criollo ’98 z Estelí, podczas gdy fillery są mieszanką Corojo zarówno z Jalapa, jak i Estelí.

Aniversario Connecticut będzie dostępna w dwóch vitolach box-pressed: Robusto o wymiarach 5 x 54 oraz Toro o wymiarach 6 1/4 na 52. Oba rozmiary dostępne są w niebieskich pudełkach po 10 sztuk.

Aganorsa Leaf Aniversario Connecticut to cygara z regularnej produkcji, a ich dostawy spodziewane są w sierpniu. Aniversario Connecticut powiększa markę Aniversario do trzech linii, z których dwie pozostałe to Corojo i Maduro.

La Aroma De Cuba nadchodzi z wrapperem Connecticut

Zdjęcie: Ashton Distributors Inc.

Bogata seria cygar Ashton La Aroma de Cuba jest teraz dostępna w jasnej wersji z wrapperem z nasion Connecticut. Nowe cygara, nazwane La Aroma de Cuba Connecticut, trafiły do sklepów pierwszego czerwca. Podobnie jak inne cygara z linii La Aroma de Cuba, nowe Connecticut produkowane są w Nikaragui przez rodzinę Garcia z My Father Cigars i dystrybuowane przez Ashton Distributors Inc.

Oprócz wrappera z nasion Connecticut z Ekwadoru, cała mieszanka składa się z nikaraguańskiego tytoniu uprawianego przez Garciów na ich rodzinnych farmach. Według Ashton, każdy liść tytoniu w La Aroma Connecticut „przechodzi intensywną potrójną fermentację”, zanim każde cygaro zostanie zwinięte w stylu entubado i zakończone potrójnym kapturkiem w stylu kubańskim.

Nowa linia Alfonso od Selected Tobacco debiutuje na targach PCA Trade Show

Selected Tobacco wypuszcza ciemniejszą kontynuację zeszłorocznej linii Alfonso Añejo. Nowa seria, nazwana Alfonso Gran Selección, ma oferować odważniejszy kontrast w stosunku do swojego poprzednika, zachowując jednocześnie niektóre z podstawowych cech oryginalnej mieszanki. Gran Selección będzie dostępna w pięciu rozmiarach i ma zadebiutować na targach Premium Cigar Association w lipcu tego roku w Las Vegas z przewidywaną datą wysyłki jesienią.

Oryginalna linia Alfonso Añejo pokryta była jasnym liściem Ecuadoran Connecticut, ale nowa Gran Selección wykonana jest z ciemnego liścia Ecuadoran Habano wraz z peruwiańskim binderem, który utrzymuje dominikański i nikaraguański filler, a wszystko to w mieszance o mocy od średniej do pełnej.

Linia Gran Selección obejmuje pięć rozmiarów: Exclusivos, mierząca 6″ x 54, Preciosos o wymiarach 7 1/2″ x 40, Estelares 5 1/2″ x 54, Enormes 6 1/2″ x 60 oraz Grandiosos 8″ x 50.

Zdjęcie: United Cigars

Perez-Carrillo wprowadza na rynek limitowaną edycję cygar w hołdzie Ameryce

E.P. Carrillo Cigars jest gotowe do wprowadzenia na rynek nowej, limitowanej linii uhonorowującej powstanie Stanów Zjednoczonych. Nowy tytoń, nazwany E.P. Carrillo Pledge of Allegiance 2023, łączy w sobie nazwy dwóch wysoko ocenianych cygar firmy, Pledge i Allegiance, i nawiązuje do dnia, w którym młody Ernesto Perez-Carrillo przybył do Stanów Zjednoczonych z San Cristobal na Kubie.

Perez-Carrillo miał zaledwie siedem lat, gdy wsiadł na pokład samolotu linii PanAm lecącego z Kuby do Miami. Był rok 1959, przed jego ósmymi urodzinami. Leciał sam, ubrany w garnitur, kapelusz i krawat.

„Ernesto przybył do Stanów Zjednoczonych z amerykańskim marzeniem (ang. American dream – przyp. red.) – chcemy podkreślić tę ideę i patriotyzm” – mówi Lissette Perez-Carrillo, córka Ernesto.

Zdjęcie: E.P. Carrillo Cigars

Zgodnie z amerykańskim motywem, mieszanka jest mocno nasycona amerykańskimi tytoniami. Wrapper to liście liściaste uprawiane w Connecticut, binder to ekwadorskie nasiona Connecticut, a filler to mieszanka tytoniu ze Stanów Zjednoczonych, Nikaragui i Dominikany. Banderole są w stylu amerykańskim, bogato odwzorowane w patriotycznej palecie czerwieni, bieli i granatu z łukiem białych gwiazd na górze. Cygara są tworzone w stylu box-pressed o wymiarach 6″ x 54 i pakowane są po 10 sztuk.

Cygara zostaną wypuszczone na rynek w połowie czerwca w limitowanej liczbie 1776 pudełek, co stanowi ukłon w stronę roku, w którym Stany Zjednoczone podpisały Deklarację Niepodległości, odrywając się od Wielkiej Brytanii.

„To moja pierwsza mieszanka”, mówi Ernesto Perez-Carrillo. „Bardzo podobała mi się praca z tymi amerykańskimi tytoniami”.

Quesada świętuje 15 lat Casa Magna z limitowaną edycją cygar

Przez ostatnie 15 lat marka Casa Magna Colorado była podstawą portfolio Quesada Cigars. Aby uczcić tę rocznicę, producenci cygar wypuszczają nową, limitowaną wersję linii, która zadebiutuje na targach PCA w lipcu tego roku w Las Vegas. Casa Magna XV Anniversary będzie dostępna w jednym rozmiarze, o długości 6 cali i średnicy 54. Ma być nieco mocniejszą wersją już odważnej mieszanki Casa Magna Colorado.

Nowa mieszanka będzie zawierać ten sam filler i binder (w całości z Nikaragui), ale z niewielką zmianą wrappera, wykorzystując w nim liść Habano 2000 uprawiany w Ekwadorze.

Stallone Mustang Saddles na PCA

Stallone Cigars, firma stojąca za serią Cowboy o tematyce konnej, ma teraz nową parę cygar na cześć tego, co można uznać za jedną z najbardziej znanych ras, w dużej mierze ze względu na klasyczny samochód nazwany na jego cześć: Mustang. Debiutujące podczas lipcowych targów PCA, nikaraguańskie cygara trafią do sklepów zaraz po ich zakończeniu.

Większość cygar z serii Cowboy produkowana jest z wrapperów, które przypominają kolory koni, od których pochodzą ich nazwy, ale mustangi występują w wielu odcieniach, dlatego też Mustang będzie miał dwie różne okrywy, po jednej dla każdego rozmiaru: Short Toro, mierzące 5 1/2 cala o średnicy 50, będzie dostępne w liściu Sumatra z Ekwadoru, podczas gdy Rothschild mierzący 4 1/2 na 50, będzie dostępny w ciemniejszym liściu Sumatra Oscuro, również z Ekwadoru. Skład tytoniu jest taki sam: dwa bindery z Nikaragui i Brazylii oraz całkowicie nikaraguański filler uprawiany w Jalapa, Estelí i Condega.

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.