Cygarowe Newspresso – Wydanie 5

Witamy w Piątkowym Newspresso - serii na Cigarlabb, w której przynosimy Wam krótki przegląd najnowszych wydarzeń w branży cygarowej. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym palaczem, czy dopiero zaczynasz, ta seria jest idealnym sposobem na bycie na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w świecie cygar. Usiądźcie więc wygodnie, zrelaksujcie się i cieszcie się espresso z wiadomościami o cygarach.

Grupa Scandinavian Tobacco powraca na targi PCA

Scandinavian Tobacco Group była jedną z czterech dużych firm cygarowych, które na początku 2020 roku w bardzo publiczny sposób rozstały się z targami Premium Cigar Association (PCA). Teraz STG wraca na targi – częściowo – jako wystawca.

Zdjęcie: Cigar Aficionado

STG będzie reprezentowane na targach PCA poprzez swoje portfolio Forged Cigar Co., które obejmuje Room101, Partagas, La Gloria Cubana, Diesel, Bolivar Cofradia, El Rey del Mundo i swoją najnowszą markę, Alec Bradley.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z ostatnich, skoncentrowanych na detalistach zmian, jakie organizacja PCA wprowadziła w corocznych targach i zdecydowaliśmy się odnowić nasz udział począwszy od tego roku” – powiedział w oświadczeniu Régis Broersma, prezes oddziału STG w Ameryce Północnej i reszcie świata. Broersma wskazał na niedawną decyzję PCA o przeniesieniu przyszłych pokazów na wiosnę jako część powodów powrotu STG. „Przeniesienie przyszłych pokazów PCA na marzec było kluczowym czynnikiem w naszej decyzji o powrocie na targi” – powiedział, dodając, że STG zajmie miejsce na piętrze wystawowym zarezerwowane wcześniej dla Alec Bradley.

Montecristo 1935 Anniversary Edición Diamante pojawi się w maju

Zdjęcie: Altadis U.S.A.

To, co zaczęło się jako eksperymentalna mieszanka podczas rozwoju linii Montecristo 1935 Anniversary Nicaragua, teraz stało się własną marką. Nowa linia cygar o nazwie Montecristo 1935 Anniversary Edición Diamante jest subtelniejszą ekspresją oryginalnej serii Montecristo 1935 Anniversary Nicaragua. Tam gdzie oryginał jest pełny, ten ma być bardziej średni w mocy, i powinien być dostępny w maju.

Podobnie jak oryginał, nadchodząca Edición Diamante została stworzona przez Rafaela Nodala, szefa działu możliwości produktowych Altadis U.S.A., oraz producenta cygar A.J. Fernandeza.

„Kiedy A.J. Fernandez i ja ukończyliśmy mieszankę oryginalnego Montecristo 1935 Anniversary w 2020 roku, wiedzieliśmy, że mamy coś specjalnego” wspomina Nodal, „ale wiedzieliśmy również, że podczas tego procesu stworzyliśmy inne mieszanki, które zasługiwały na wprowadzenie. Wiele projektów zaczyna się jako pomysł marketingowy, ale Montecristo 1935 Anniversary Edición Diamante narodził się z naszego podziwu dla tej ikonicznej marki i naszej pasji do kreatywności.”

Nodal dodaje, że zarówno on jak i Fernandez czuli, że choć mieszanka była dobra w tamtym czasie, to tytonie potrzebowały jeszcze więcej wieku, więc mieszanka została odłożona na półkę.

Wykonane przez Fernandeza w Nikaragui, Montecristo 1935 Anniversary Edición Diamante składają się wyłącznie z nikaraguańskich tytoni, z wrapperem o niższej zawartości tłuszczu z hybrydowej rośliny kubańskiej opracowanej przez Fernandeza i uprawianej w Jalapa. Binder to Criollo z gleby wulkanicznej wyspy Ometepe, a fillery – trzy różne odmiany – pochodzą z Estelí.

Daniel Makioła-Mięsopust

Z zamiłowania, wykształcenia i stale wzbogacanego doświadczenia informatyk. Człowiek, który przez nadmiar wolnego czasu postanowił zmieniać świat. Miłośnik dobrego cygara, szybkich aut i drogich alkoholi. Przeciwnik i wróg zbyt dużej ilości wolnego, stale poszukuję dla siebie kolejnych zadań i nowych wyzwań.

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.