Cygarowe Newspresso – Wydanie 4

Witamy w Piątkowym Newspresso - serii na Cigarlabb, w której przynosimy Wam krótki przegląd najnowszych wydarzeń w branży cygarowej. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym palaczem, czy dopiero zaczynasz, ta seria jest idealnym sposobem na bycie na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w świecie cygar. Usiądźcie więc wygodnie, zrelaksujcie się i cieszcie się espresso z wiadomościami o cygarach.

Cohiba Serie M otrzymuje nowy duży rozmiar

Zdjęcie: General Cigar Co.

General Cigar Co. dodaje nowy, duży rozmiar do swojej marki Cohiba Serie M, która jest produkowana w fabryce El Titan de Bronze w dzielnicy Little Havana w Miami. Prominente to cygaro o wymiarach 7″ x 50, z tym samym wrapperem i zamkniętą stopą, co poprzednie wersje.

Nowe cygaro trafi do sklepów w przyszłym miesiącu i składa się z nikaraguańskiego wrappera Corojo, dwóch nikaraguańskich binderów i mieszanki fillera z dominikańskiego Piloto Cubano i nikaraguańskich liści z regionów Jalapa i Estelí.

Wzrost sprzedaży i zysków w STG, jednej z największych firm cygarowych na świecie

Scandinavian Tobacco Group A/S, spółka matka m.in. General Cigar Co. i Cigars International, poinformowała o wzroście sprzedaży i zysków za rok 2022. W raporcie złożonym dziś 8 marca, firma wykazała wzrost sprzedaży netto o sześć procent, do 8,8 mld koron duńskich (1,2 mld USD), w porównaniu do 8,2 mld DKK (1,1 mld USD) w 2021 roku. Zysk netto również wykazał wzrost, z 1,4 mld DKK (198 mln USD) do 1,5 mld DKK (212 mln USD). Firma, której siedziba znajduje się w Danii, wytwarza cztery miliardy cygar rocznie (w większości maszynowo), sprzedaje do ponad 100 krajów i zatrudnia 10 000 pracowników.

Pomimo zysku, firma wykazała pewne rozczarowanie w swoich finansach, ponieważ duża część wzrostu została przypisana przejęciom, co dało firmie 3,5 procentowy spadek organicznej sprzedaży netto.

STG aktywnie przejmuje firmy, ostatnio zamykając warte 72,5 mln dolarów przejęcie Alec Bradley. Wcześniej nabyła mniejsze marki, takie jak Room 101 i Toraño, a także europejskiego producenta cygar Royal Agio oraz Thompson and Co, dużego internetowego i katalogowego sprzedawcę cygar.

Wśród marek ręcznie robiących cygara należących do STG znajdują się Macanudo i CAO, niekubańskie wersje Cohiby, Punch, Hoyo de Monterrey, Partagas i La Gloria Cubana oraz wiele innych.

Warped Selección Domain zmierza do sprzedawców detalicznych

Nowe cygaro od Warped jest częścią serii mającej na celu podkreślenie stylu fabryki, z której pochodzi, a cygara są już w drodze do sprzedawców. Seria nosi nazwę Selección Domain, a nowy rozmiar, nazwany 4546, produkowany jest na Dominikanie w Tabacalera La Isla, małej, młodej fabryce należącej do Hostosa Quesady.

Zdjęcie: Warped

„Chciałem stworzyć mieszankę z każdej fabryki, która podkreślałaby ich pochodzenie i mocne strony” – powiedział właściciel marki Warped, Kyle Gellis, który kontraktuje różne fabryki do produkcji swoich marek. „Z Tabacalera La Isla, chcieliśmy pokazać tytonie z Dominikany i skupić się na fabryce i jej młodzieńczym duchu”.

Selección Domain 4546 jest Rothschildem, który mierzy 4 1/2″ x 48 i składa się z dominikańskiego wrappera Corojo, dominikańskiego bindera z Cotuí i głównie dominikańskiego fillera z kilkoma tytoniami z Nikaragui.

Cztery pory roku od Avo już tej wiosny

Davidoff of Geneva U.S.A. planuje cztery sezonowe cygara dla swojej marki Avo. Wszystkie cztery cygara, nazwane Avo Seasons Limited Edition Series 2023, zostaną wypuszczone w tym samym rozmiarze – podwójnie zwężanej Diademy o wymiarach 6 5/8″ x 50. Podczas gdy rozmiary są takie same, każdy sezon jest wykonany z zupełnie innej mieszanki i opakowania, które mają przywoływać pory roku, po których zostały nazwane.

Pierwsza z nich, Spring, zostanie wysłana do sprzedawców już 23 marca. Składa się z ekwadorskiego wrappera Corojo, dominikańskiego bindera San Vicente seco i dominikańskich fillerów (San Vicente, Piloto Cubano i hybrydowy tytoń nazwany 192).

Zdjęcie: Davidoff of Geneva U.S.A.

Nadchodzące Avo Seasons, które będą wypuszczane przez cały rok, są blendowane w następujący sposób:

  • Summer – ekwadorski wrapper Corojo, meksykański binder i dominikański filler
  • Autumn – meksykański wrapper San Andrés z dominikańskim binderem i fillerem
  • Zima – ekwadorski wrapper Connecticut z dominikańskim binderem i fillerem.

Jak podaje Davidoff, niektóre z tytoni użytych w cygarach były starzone nawet do 14 lat. Firma stwierdziła również, że wszystkie cztery wydania będą miały średnią moc. Avo Seasons są produkowane na Dominikanie w O.K. Cigars.

Produkcja każdego Avo Seasons Limited Edition Series 2023 będzie ograniczona do 4000 pudełek na sezon, z czego 1500 pudełek zostanie przydzielonych do Stanów Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.