Cygarowe Newspresso – Wydanie 3

Witamy w Piątkowym Newspresso - serii na Cigarlabb, gdzie przynosimy Wam krótki przegląd najnowszych wydarzeń w branży cygarowej. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym palaczem, czy dopiero zaczynasz, ta seria jest idealnym sposobem na bycie na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w świecie cygar. Usiądźcie więc wygodnie, zrelaksujcie się i cieszcie się espresso z wiadomościami o cygarach.

Rafael Gonzalez otrzymuje nowy rozmiar

Rafael Gonzalez, bardzo mała kubańska marka cygar, wydała nowe Rafael González Coronas de Lonsdales. Cygara pojawiły się po raz pierwszy w Portugalii na imprezie inauguracyjnej za pośrednictwem dystrybutora EMPOR Importação e Exportação S.A. i mają trafić do sprzedaży w jakimś momencie w najbliższej przyszłości, ale żadna data nie została ustalona. To już czwarty rozmiar w tej marce.

Pomimo nazwy, nowe cygaro nie jest ani coroną, ani lonsdale. Mierzy 5 cali długości przy ringu 48, co w kubańskich fabrykach cygar nosi nazwę Hermosos No. 4. (Jest tej samej wielkości co El Rey del Mundo Choix Supreme) Cygara dostarczane są po 10 sztuk w pudełku.

Zdjęcie: Habanos S.A.

STG finalizuje przejęcie Alec Bradley

Scandinavian Tobacco Group A/S (STG) ogłosiło, że firma zakończyła proces przejęcia Alec Bradley Cigar Distributors za 72,5 mln USD. Transakcja obejmuje wszystkie marki cygar Alec Bradley, które są produkowane w ramach kontraktu przez inne firmy cygarowe. Marki te obejmują m.in. Alec & Bradley Kintsugi, Alec Bradley Double Broadleaf i Alec Bradley Prensado. STG powiedziało, że umowa będzie skuteczna od 1 marca.

STG poinformowało, że założyciel Alec Bradley – Alan Rubin będzie współpracował z STG jako doradca w zakresie marki Alec Bradley „w dającej się przewidzieć przyszłości”, podlegając bezpośrednio Régisowi Broersma, prezesowi oddziału STG w Ameryce Północnej i Reszcie Świata. Podczas gdy STG powiedziało, że „przewiduje się, że Alec Rubin i Bradley Rubin będą częścią zespołu ręcznie robionych cygar STG w Stanach Zjednoczonych”, nie było żadnych ostatecznych informacji na temat tego, czy obaj pozostaną w firmie.

West Tampa Tobacco poszerza ofertę o nową linię

Zdjęcie: West Tampa Tobacco Co.

W zeszłym roku Rick Rodriguez, wieloletni blender i ambasador marki General Cigar, odszedł, by wraz z kolegą z General, Gusem Martinezem, stworzyć nowe przedsięwzięcie – West Tampa Tobacco Co. Firma z siedzibą w Tampie zadebiutowała z dwoma podstawowymi seriami, serią West Tampa Black i White, które zaczęły trafiać do sprzedawców cygar na początku lata ubiegłego roku. Teraz dodają do swojego portfolio kolejną linię – West Tampa Red.

„West Tampa Red dała mi możliwość usiąść z fabryką i naprawdę skupić się na stworzeniu mieszanki, którą lubię” – powiedział Rodriguez. „Red będzie odzwierciedleniem tego, co wierzę, że jest kolejnym elementem do ułożenia w układance West Tampa, pełnym cygarem, który dostarcza pełny smak, który konsumenci polubili w West Tampa”.

W nowych cygarach znajdą się meksykańskie wrappery San Andrés z nikaraguańskim binderem i fillerem. Podobnie jak seria Black and White, West Tampa Red powstaje w fabryce Garmendia Cigar Co. w Nikaragui i będzie występować w trzech rozmiarach: Robusto mierzące 5 x 50,Toro 6 x 52 oraz Gigante w rozmiarze 6 x 60.

Kuba wprowadza Partagás Línea Maestra

Tak jak Cohiba ma linię Behike, a Romeo y Julieta ma Línea de Oro, tak Partagás ma teraz Línea Maestra, rozwinięcie ultra-premium dla marki Partagás. Wiadomość o nowym Partagás pojawiła się podczas Festiwalu Habanos, który odbył się na Kubie. Jak informuje Habanos S.A., wszystkie tytonie w tej marce pochodzą wyłącznie z regionu San Luís w Pinar del Río, słynnego regionu upraw na Kubie – co jest pierwszym osiągnięciem firmy.

Zdjęcie: Habanos S.A.

Partagás Línea Maestra występuje w trzech rozmiarach, są nimi:

  • Origen (belicoso), mierzący 6 1/8 x 46
  • Rito, mierzący 6 5/8 x 52
  • Maestro (belicoso), mierzący 5 1/4 x 56

Banderole, które są raczej niebieskie niż czerwone, zostały przerobione tak, aby zawierały więcej złotych elementów i zawierały nazwy każdego rozmiaru.

La Aurora świętuje 120 lat nową linią

W tym roku La Aurora, najstarsza wytwórnia cygar na Dominikanie, obchodzi 120. rok działalności, co jest wyczynem, z którym niewiele firm może się równać. Aby uczcić ten kamień milowy, firma stworzyła nową linię o nazwie La Aurora 120 Anniversary. Cygara zostały zaprezentowane na ProCigar Festival, a ich wysyłka planowana jest na późną wiosnę, przy czym cygara trafią najpierw na rynek amerykański przed wysyłką międzynarodową.

Zdjęcie: La Aurora

„Upamiętniając naszą 120. rocznicę, jesteśmy dumni z zaznaczenia kamienia milowego, który będzie służył jako punkt odniesienia przez wiele kolejnych lat. Nasze zaangażowanie zawsze polegało na tworzeniu cygar, które ucieleśniają bogate, wyraziste smaki świata cygar” – powiedział Guillermo León, prezydent La Aurora.

Te uroczyste cygara to dominikańskie puros, co oznacza, że wszystkie tytonie użyte w nich zostały wyhodowane w Republice Dominikańskiej, a konkretnie w dolinie Cibao. Cygara pokryte są wrapperem Dominican Habano ’92, zawierają binder Olor i mieszankę Piloto Cubano, Olor, Corojo jako filler. Jak podaje firma, cygara mają moc od średniej do pełnej.

Espinosa dodaje Lancero do linii Wasabi

Zdjęcie: Espinosa Cigars

Espinosa Cigars dodaje nowy, cienki rozmiar do swojej sezonowo wypuszczanej linii Wasabi, która jest owinięta wrapperem tak zielonym jak pikantna japońska przyprawa, po której została nazwana. Wasabi Lancero było prezentowane na targach TPE, a w ubiegły piątek rozpoczęto wysyłkę do sklepów detalicznych.

Wasabi Lancero ma tradycyjne wymiary – 7 1/2 x 38, ale nie ma pigtaila, który można znaleźć na większości lanceros. Wasabi Lancero ma zielony liść candela z hondurasu jako wrapper, który wyraźnie kontrastuje z ciemnobrązowym liściem Nicaragua Habano użytym do zakończenia cygara, tworząc efekt dwóch tonów. W środku znajdują się nikaraguańskie binder i filler.

Kuba dodaje nowy rozmiar do Montecristo Open Line

Zdjęcie: Habanos S.A.

Montecristo Open, podseria znanej na Kubie marki Montecristo, właśnie zyskała nowy rozmiar. Model Montecristo Open Slam został zaprezentowany na imprezie otwierającej Cuba’s Habanos Festival. Jest to pierwszy dodatek do linii Montecristo Open, która wcześniej miała cztery rozmiary. Nie ma daty wysyłki nowych cygar, a zazwyczaj potrzeba wielu miesięcy lub więcej, aby cygara zapowiedziane na festiwalu trafiły do sieci handlowych.

Wymiary cygara są nietypowe: 5 3/5 cala x 52. Nie ma jeszcze informacji o cenach. Habanos opublikowało zdjęcia pudełek Slams z 20 cygarami w każdym, ale powiedziało również, że cygara będą dostępne także w pudełkach zawierających 15 cygar.

Habanos odnotowuje 545 milionów dolarów sprzedaży

Zdjęcie: Habanos S.A.

Habanos S.A., hawańska firma odpowiedzialna za całą sprzedaż cygar na Kubie, poinformowała o przychodach w wysokości 545 mln dolarów za rok 2022. Wiadomość została ogłoszona na konferencji prasowej w stolicy Kuby na początku Festiwalu Habanos.

Jak podaje firma, przychody wzrosły o dwa procent w stosunku do liczb z 2021 roku. Wyniki przychodzą w czasie znacznie wyższych cen kubańskich cygar i znacznych niedoborów wielu marek, szczególnie linii takich jak Cohiba.

Firma zwiększyła liczbę miejsc, w których ludzie mogą kupić kubańskie cygara na całym świecie, rozszerzając swoją bazę detaliczną o prawie 10 procent w ciągu ostatnich dwóch lat do 4 769 punktów, które określa jako wyspecjalizowane punkty sprzedaży. Większość z nich (2 744) to punkty sprzedaży Habanos Point, następnie 1 264 Habanos Specialists oraz 587 Habanos Terraces i Habanos Lounges. Największymi perełkami w portfolio Habanos są luksusowe Casa del Habanos, których liczba na całym świecie wynosi 157, oraz luksusowe Cohiba Atmospheres, nowszy rodzaj sklepu i salonu cygarowego z 2007 roku. Obecnie jest ich 17 na całym świecie.

Nowa mieszanka E.P. Carrillo ustalona przez głosowanie konsumentów

Zdjęcie: E.P. Carrillo

Podczas zeszłorocznych targów PCA, dominikański producent cygar E.P. Carrillo wystawił na pokaz trzy tajemnicze cygara – każde wykonane z innej mieszanki – zwane Platinum Bash, które konsumenci mogli palić w ciemno. Wewnątrz pudełka znajdował się kod QR kierujący konsumentów na stronę internetową, na której mogli głosować na to, które z nich najbardziej im się podobało. Teraz głosy zostały zliczone i zwycięzca zostanie wypuszczony jako limitowana edycja cygara, które trafi do sklepów pod koniec kwietnia.

Zwycięska mieszanka składa się z meksykańskiego wrappera, ekwadorskiego bindera i mieszanki dominikańskiego i nikaraguańskiego fillera. W oryginalnym pudełku, które było na targach PCA to właśnie cygaro zostało okryte platynową wstążką na stopie (pozostałe były czerwone i złote). Jest to rozmiar toro 6 x 52, a produkcja będzie ograniczona do 500 pudełek po 10 sztuk, które mają platynowy kolor.

Platinum Bash zostało wydane z okazji 70. urodzin właściciela marki Ernesto Perez-Carrillo, które miały miejsce 17 listopada 2021 roku, jednak cygara zostały opóźnione z powodu komplikacji wynikających z pandemii.

Artesano Del Tobacco podejmuje się własnej dystrybucji

Zdjęcie: Cigar Aficionado

Artesano Del Tobacco, mała firma cygarowa stworzona przez braci, którzy wcześniej byli nowojorskimi sprzedawcami cygar, przeniosła swoją dystrybucję do siebie. Cygara firmy, a konkretnie marka Viva La Vida, były wcześniej dystrybuowane przez A.J. Fernandeza. Fernandez będzie nadal produkował cygara dla Artesano.

„Jesteśmy wdzięczni za niesamowitą pracę, jaką organizacja A.J. Fernandez wykonała dla naszej marki cygar Viva La Vida.” powiedzieli Billy i Gus Fakih z Artesano del Tobacco. „Nasza relacja z Abdlem jest zbudowana na przyjaźni, braterstwie, a przede wszystkim na samozaparciu”.

Najnowsza linia cygar firmy, El Pulpo, jest również wykonana przez Fernandeza. Pierwotnie miała być ona na rynku już teraz, lecz jego premiera została przesunięta na marzec.

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.