Saint Luis Rey

Historie marek kubańskich
Saint Luis Rey to jedna z najbardziej niszowych marek cygar kubańskich. W jej historii znajdziemy analogię do dużo popularniejszych cygar marki Quai D’Orsay. O ile Quai było marką kierowaną przez wiele lat na rynek francuski, o tyle Saint Luis Rey od czasu powstania w 1940 roku do 1991 eksportowano z Kuby wyłącznie do Wielkiej Brytanii.

Cygara tej marki nigdy nie były produkowane w dużych ilościach, a usunięcie większości vitoli z portfolio marki w latach 2006-2014 doprowadziło do tego, że dzisiaj w regularnej produkcji pod szyldem Saint Luis Rey możemy znaleźć tylko jedno cygaro – Regios (48×127).

Od czasu do czasu marka wybierana jest do programu edycji regionalnych. Saint Luis Rey to cygara pełnej mocy

Istnieją dwie teorie próbujące wyjaśnić genezę nazwy Saint Luis Rey. Pierwsza dosłownie odnosi się do regionu i kubańskiego miasteczka San Luis i oznacza ,,Król San Luis”. San Luis leży w regionie Vuelta Abajo, gdzie produkuje się znaczną ilość tytoniu do cygar kubańskich. 

Druga teoria szuka genezy nazwy marki w nawiązaniu do powieści ,,The bridge of San Luis Rey” Thorntona Wildera. Książka ta zdobyła w 1928 roku nagrodę Pulitzera i była najlepiej sprzedającą się pozycją beletrystyczną tego roku.

San Luis Rey

Od późnych lat osiemdziesiątych do 2000 roku produkowano cygara marki San Luis Rey (San zamiast Saint). Wszystkie formaty odpowiadały cygarom Saint Luis Rey. Zauważalną różnicę stanowił inny pierścień. Były to cygara kierowane na rynek niemiecki i szwajcarski

Pod tą marką produkowano również w Europie w latach 1990 -2002 cygaretki stworzone w 100% z kubańskiego tytoniu.

Źródło: https://www.cubancigarwebsite.com/brand/saint-luis-rey

Źródło: https://www.cubancigarwebsite.com/brand/san-luis-rey

Powyższy artykuł jest jedynie częścią serii Cygarowego ABC dotyczącej cygar kubańskich. Historie i ciekawostki na temat marek z portfolio Habanos SA będą sukcesywnie rozszerzane w tej serii wraz z omawianiem kategorii edycji cygar (edycje specjalne, regionalne, LCDH, itd.). Seria Cygarowego ABC ma stanowić podstawę pod recenzje konkretnych cygar, tak aby wiedza na temat cygar kubańskich była przedstawiona przejrzyście i systemowo.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.