Czym się różnią cygara od papierosów?

Co jest w cygarze?

Istnieje kilka oczywistych różnic fizycznych pomiędzy papierosami i cygarami, przede wszystkim ich rozmiar. Cygara są zwykle znacznie większe i grubsze niż papierosy, ze względu na to, jak są zbudowane i co się w nich znajduje.

Cygaro jest wykonane w całości z tytoniu – część wypełniająca, czyli filler dobrej jakości cygara składa się z ręcznie składanych i wiązanych liści tytoniu, a binder to duży liść tytoniu, który utrzymuje cygaro w jedności. Całość okrywa jeszcze specjalny liść, tak zwany wrapper.

Papierosy natomiast są zazwyczaj wytwarzane z rozdrobnionych liści tytoniu, łodyg liści i innych produktów ubocznych z tytoniu, zawiniętych w papier. W przeciwieństwie do cygar, papierosy mają również filtr, ponieważ dym jest wciągany do płuc.

Czy cygaro pali się tak samo jak papierosa?

Ponieważ zarówno cygaro, jak i papieros są palone, zrozumiałe jest, że może pojawić się pewne zamieszanie.

Czy dymem z cygara się zaciąga?

Typowy papieros zawiera około 10mg nikotyny i jako taki może być palony i wdychany do płuc, aby dać Ci szybkiego kopa nikotynowego.

Cygara jednak nie powinny być wdychane do płuc. Cygara mogą zawierać od 100 do 200 mg nikotyny, co jest zbyt dużą ilością, aby je wdychać i może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia. W związku z tym podczas palenia cygara dym należy trzymać w ustach przed wydychaniem, aby uzyskać jak najbardziej aromatyczne doznania.

Czy cygara są od razu gotowe do palenia?

Papierosy są popularną metodą palenia, ponieważ są tak szybkie i łatwe w użyciu. Po kupieniu paczki papierosów, wszystko co musisz zrobić to wyciągnąć jednego z paczki i zapalić. Zajmie Ci to prawdopodobnie 5-10 minut, a potem możesz iść dalej.

Cygara wymagają jednak nieco więcej przygotowań, ponieważ trzeba będzie przeciąć kapturek, a ich palenie może trwać od 30 minut do ponad godziny.

Jak przygotować cygaro

Po pierwsze, kapturek cygara musi zostać usunięty lub otwarty za pomocą specjalnej obcinaczki do cygar, aby stworzyć szczelinę, przez którą będzie mógł przedostać się dym.

Zapalenie cygara nie jest również tak proste jak zapalenie papierosa, ponieważ stopa cygara powinna zostać delikatnie podpalona zapalniczką lub zapałką, bez bezpośredniego kontaktu płomienia z tytoniem.

Dlaczego cygara są droższe od papierosów?

Kolejną ważną różnicą między cygarami a papierosami jest cena. Cygara są zazwyczaj droższe od papierosów – paczka 20 papierosów kosztuje około 20 złotych (przynajmniej w momencie pisania tego artykułu), natomiast pojedyncze cygaro może kosztować od 20-30 złotych wzwyż.

Może się to wydawać wysoką ceną, ale gdy się ją przeanalizuje, jest ona całkiem rozsądna. Jedno cygaro może zawierać taką samą ilość tytoniu jak cała paczka papierosów oraz 10-20 razy więcej nikotyny.

Do tego dochodzi jeszcze jakość. Palenie cygar nie jest szybką dawką nikotyny – to doświadczenie. Każde cygaro smakuje inaczej i podobnie jak w przypadku kawy czy wina, umiejętność wyczucia subtelnych nut smakowych w cygarze może być niesamowicie satysfakcjonująca.

Daniel Makioła-Mięsopust

Z zamiłowania, wykształcenia i stale wzbogacanego doświadczenia informatyk. Człowiek, który przez nadmiar wolnego czasu postanowił zmieniać świat. Miłośnik dobrego cygara, szybkich aut i drogich alkoholi. Przeciwnik i wróg zbyt dużej ilości wolnego, stale poszukuję dla siebie kolejnych zadań i nowych wyzwań.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.