Ramon Allones

Ramon Allones to jedna z najstarszych marek kubańskich cygar, założona przez braci Ramóna i Antonia Allones w 1837 roku, ale zarejestrowana jako marka dopiero w 1945, niemniej jednak produkcja nie została przerwana od samego początku marki.

Ramon Allones to jedna z najstarszych marek kubańskich cygar, założona przez braci Ramóna i Antonia Allones w 1837 roku, ale zarejestrowana jako marka dopiero w 1945, niemniej jednak produkcja nie została przerwana od samego początku marki. Jest uważana za pierwszą manufakturę, która wykorzystała kolorowe litografie do ozdabiania swoich pudełek zwane Habilitaciones, a także za pierwszą, która zaczęła ozdabiać banderole, czyli kawałki papieru, którymi owijane są pojedyncze cygara. Również to manufaktura Allones zapoczątkowała pakowanie cygar w mniejsze, bo 25 sztukowe pudełka w układzie 8-9-8.

W 1927 roku markę sprzedano i weszła ona w posiadanie Cinfuentesa, zaś ich produkcja przeniesiona została do fabryki Partagasa, do tego czasu produkowane były aż 64 różne formaty tych cygar, a dopiero po 1972 nastąpiła redukcja mniej popularnych formatów. Zdecydowanie najbardziej charakterystycznym jest to, że od początku swojego istnienia cygara Ramon Allones wyróżniały się ciemniejszą barwą liścia okrywowego oraz złożonym, pełniejszym smakiem i aromatem.

Dzisiaj zajmiemy się cygarem Ramon Allones Small Club Coronas. Jest to wspaniałe kubańskie cygaro dla wszystkich, którzy nie dysponują zbyt dużą ilością czasu a jednak chcą delektować się aromatycznym dymem. Jest to stosunkowo małe, bo jest to format 4 3/8 x 42 Minutos, ale za to treściwe cygaro o mocnym charakterze. Możemy pokusić się o stwierdzenie Small Club Coronas jest perfekcyjną kopią Ramon Allones Specially Selected pod względem smaku i intensywności. Cygaro charakteryzuje się pełną mocą. Na początku możemy wyczuć w smaku czekoladę orzechy, słodkawy aromat ziemny z akcentem pieprznej pikantności. W kolejnych częściach dochodzą nam mocniejsze i ciemniejsze smaki takie jak gorzka czekolada, Esspresso i przyprawy do tego skórzane nuty.

W tym wypadku skorzystaliśmy z otwarcia klasycznego, a najlepsze wg nas pary powstają z połączeniem białej kawy, suszonych owoców lub orzechów w czekoladzie i czekolady deserowej. Z alkoholi proponujemy koniaki lub drinki w stylu Old Fashioned.

Jest to wyjątkowe cygaro, którego pudło warto mieć w humidorze. Dzięki niemu przez chwilę możemy znaleźć się na ulicach Hawany słysząc dźwięki salsy i oddawać się przyjemności palenia klasycznej Kuby.

Redagował Mateusz Wojtiuk

Dodaj komentarz

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.