Principle The Aviator Cochon Volat

Principle, to marka która została wykreowana przez Darrena Cioffi. Właściciel marki Principle Cigars a także pasjonat antyków, miłośnik dobrego smaku i były mistrz świata w wolnym paleniu cygar ma nam wiele do zaoferowania w swoich produktach, szczególnie gdy pochylimy się nad kwestią smaku lub kultury spalania.

Przy kreacji blendu, który dziś chcemy Wam przybliżyć Cioffi nawiązał współpracę z Hendrikiem Kelnerem Jr. – czyli synem związanego z marką Davidoff, bardzo znanego i utytułowanego w świecie Aficionado’s, Henke Kelnera. 

Cały proces poszukiwania odpowiedniego tytoniu i doboru wyselekcjonowanej mieszkanki zajął obu Panom aż dwa lata. Ten etap bowiem nie jest tak prosty jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Wiązał się on przede wszystkim z wieloma podróżami w poszukiwaniu tego idealnego zestawienia smaków. Odwiedziny na plantacjach, długie analizy, dyskusje i kolejne próby przeprowadzane w Kelner Boutique Factory (Santiago, Dominikana) dały ostateczny efekt w postaci cygara, którego zamysł Darren Coffi miał od samego początku.

Cała produkcja linii Aviator jest mocno limitowana a część formatów powstaje tylko w ilości dziesięciu sztuk dziennie, dzięki czemu ciężko będzie znaleźć jakieś niedociągnięcia podczas palenia. Zagłębiając się w strukturę naszego cygara znajdziemy tam tytoń z Dominikany ale też liście pochodzenia peruwiańskiego co kreuje nam cygaro o średniej mocy, w którym będą dominowały nuty ziemiste i skórzane oraz delikatna, można wręcz powiedzieć dyskretna słodycz dopełniająca całość.

Cochon Volant nie należy do małych cygar gdyż jego wymiary to 130mm x 23mm. Format Figurado sprawia bardzo ciekawe rozłożenie aromatów oraz wyczuwalnych smaków. Pomimo sporej ilości tytoniu perfekcyjny ciąg oraz doskonała konstrukcja sprawiły że w 100% mogliśmy cieszyć się naszym cygarem. Podczas całego palenia można było wyczuwać nuty mocno skórzane, lekko maślane z odrobiną słodyczy oraz bardzo przyjemny ziemisty posmak.

Czy Principle to marka którą możemy polecić? Z całą pewnością! Po kilkunastu podejściach do różnych cygar z portfolio tej marki stwierdzamy, że są to bardzo dobre cygara średniej – pełnej mocy gdzie znajdziemy naprawdę sporo smaków i aromatów, które przypadną do gustu zarówno osobom zaczynającym przygodę z cygarami jak i wytrawnym palaczom. Choć nie są to też cygara, gdzie po odpaleniu ugną się pod nami kolana z zachwytu. Są one bardzo poprawne o nienagannej konstrukcji sprawiającej masę frajdy podczas spalania a przecież o to właśnie w paleniu cygar chodzi.

Dodaj komentarz

Przeczytaj też

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.