Horacio Heritage

Manufaktura Horacio powstała na Kostaryce w 2008 założona przez trzech francuzów: Christopha Leroy, Fabiena Gil i Sylvaina Toaldo.

Manufaktura Horacio powstała na Kostaryce w 2008 założona przez trzech francuzów: Christopha Leroy, Fabiena Gil i Sylvaina Toaldo. Pierwsza nazwa manufaktury to Don Horacio del Monte a początkowa produkcja odbywała się w jednej z manufaktur na Kostaryce. Od początku Horacio limitowało ilość cygar, które chcieli wypuścić na rynek, planowali stworzyć markę premium. Cygara początkowo podbiły serca tylko nielicznych Aficionado, a w dążeniu do perfekcyjności tworzonych cygar produkcję przeniesiono do Esteli, która jak wiadomo jest to stolicą Nikaraguańskich cygar. Był to zabieg, który miał pozwolić korzystać z doświadczenia najbardziej wykwalifikowanych torcedore oraz również dać dostęp do maturowanych tytoni, których leżakowanie minimalne trwało około 5 lat.

Liście wykorzystywane są w taki sposób, aby cygaro było konstrukcyjnie bez zarzutu. Są tutaj np. liście Habano sun grown z Ekwadoru, określane jako oleiste, delikatne i kremowe dzięki czemu zachowują całkiem sporo słodyczy, kolejne mieszanki pochodzą z Kostaryki i Nikaragui (Wrapper – Ekwador, binder – Kostaryka i filler – Nikaragua), jednak cały proces nie do końca jest znany, ponieważ jakaś część tworzenia musi zostać lekko tajemnicza i nieznana dla końcowego odbiorcy. Moc cygar jest opisywana jako średnia do mocnej, dominują akcenty skóry, kawy oraz czekolady z domieszką kremowości.

Jakby nie patrzeć mimo porządnych konstrukcyjnie i dobrych smakowo cygar marka Horacio jest marką nadal niszową, pomimo zdobywania nowych amatorów zarówno z Polski jak i reszty świata. W dalszym ciągu zamiast skupiać się na ilości, nacisk (zachowanie szczytowej formy cygara – konstrukcji, smaku i aromatu) jest kładziony na jakość, stąd relatywnie mały nakład tych cygar.

Wypalone na zdjęciach cygaro to Horacio Heritage, uważane jest za jedno z najlepszych w portfolio firmy. Ciekawostką jest zakończenie cygara w formie „pig tail”. Cygaro otwieramy klasycznie, niestety nie jest ono pędzącą lokomotywą, więc nie spodziewajmy się kłębów dymu, jednak rekompensuje nam to smakiem i aromatem. Najchętniej do niego dobierzemy białą kawę, deserową czekoladę z dodatkiem migdałów i kawowe koktajle w stylu Esspresso Martini.

Horacio Heritage jest cygarem, które na pewno nas zaskoczy swoją nieoczywistością, odnajdzie się zarówno przy późnym śniadaniu jak i wieczornym odpoczynku. Jest to pozycja, która na pewno powinna mieć swoje miejsce w naszym humidorze.

Redagował Mateusz Wojtiuk

Dodaj komentarz

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.