Davidoff: Winston Churchill «The Late Hour»

Dziś przyglądniemy się linii «The Late Hour» Davidoffa, czyli cygarem na specjalne okazje i tutaj te „late hour” nie jest bezpodstawne, bo jest to cygaro idealnie deserowe.

Dziś przyglądniemy się linii «The Late Hour» Davidoffa, czyli cygarem na specjalne okazje i tutaj te „late hour” nie jest bezpodstawne, bo jest to cygaro idealnie deserowe.

Jeżeli zapytamy kto kojarzy nam się z cygarami w historii czy popkulturze to obok hollywoodzkich aktorów i celebrytów, na pewno usłyszymy, że był to sir Winston Churchill. Gama cygar, które są z nim związane jest całkiem szeroka, zaczynając od jego ulubionych Romeo Y Julieta No. 2 po opisywane Late Hour. Sir Winston był nie tylko mężem stanu, przywódcą i wytrawnym politykiem, ale także zapalonym malarzem, pisarzem i podróżnikiem (w 1953 r. został laureatem Literackiej Nagrody Nobla), a każde z cygar oddaje hołd różnym cechom jego bogatego, złożonego charakteru. Dziś jednak przede wszystkim skupimy się na cygarach sygnowanych jego podobizną z portfolio marki Davidoff, sprawdzając czy ich kompleksowość jest w stanie dorównać historii człowieka uważanego za jednego z największych w dziejach Zjednoczonego Królestwa.

Co mamy w Davidoffie «The Late Hour»? Przede wszystkim mamy tutaj wrapper Habano Oscuro Marron z Ekwadoru, binder San Andrés Negro z Meksyku i filler złożony z dominikańskich liści San Vicente Mejorado Visus, Piloto Seco i Olor Visus połączonych z Esteli Visus i Condega Visus z Nikaragui. Serce naszego cygara płynie gównie z dominikańskich liści – mamy do czynienia z bardzo przyjemną, kremową wręcz głębią, meksykański binder dodaje bardzo ciekawej nuty smakowej, no i wrapper z Ekwadoru, który wygląda wprost przepięknie. Jeżeli chodzi o tą głębię smaku, mamy tutaj kolejną ciekawostkę od Davidoffa, bo nadaje ją nam tytoń Nicaraguan Condega Visus, leżakowany przez sześć miesięcy w beczkach po szkockiej whisky single malt.

Sama linia «The Late Hour» wzięła się z idei, że kreatywność Winstona Churchilla rosła wraz z upływem czasu, a najlepsze decyzje podejmował zawsze głęboką nocą i zawsze popalając swoje ulubione cygara. Aby więc odzwierciedlić tę cechę, linia «The Late Hour» jest cygarem idealnym do palenia wieczorem. Podczas palenia w pierwszej tercji możemy wyczuć świeżą kawę podpartą aromatami skórzanymi i przypraw takich jak cynamon oraz pieprz, druga tercja dostarcza nam bardzo przyjemnego smaku czekolady połączonej znowu ze skórą i typową dla Davidoffa kremowością, ostatnia tercja przechodzi w doznania ostrzejsze, bardziej drzewne wzmocnione nutą pomarańczy i słodu wymieszaną z czarnym pieprzem.

Davidoff: Winston Churchill «The Late Hour» jest dostępny w trzech formatach: Robusto (5 x 52), Toro (6 x 54) i Churchill (7 x 48), każde z tych cygar sugerujemy otwierać za pomocą punchera lub cięciem klasycznym. Po naszych próbach możemy zarekomendować łączenie cygara z kawą, rumem, koniakiem lub Guinnessem, z koktajli przyjemnym parowaniem będzie coś w stylu espresso martini (śmiało możemy powiedzieć, że dobieramy trunki kolorystycznie) Takie połączenia zdecydowanie sprawią, że wieczór z Late Hour będzie wieczorem które możemy opisać cytatem sir Winstona: „Nigdy nie rezygnuj z czegoś, o czym nie możesz przestać myśleć nawet na jeden dzień”.

Redagował Mateusz Wojtiuk

Dostępne formaty

 • Robusto (5 x 52),
 • Toro (6 x 54),
 • Churchill (7×48)
 • Proponowane otwarcie

 • Hole punch,
 • Klasyczne
 • Sugerowane kompozycje

 • Kawa,
 • Rum,
 • Koniak,
 • Guinness,
 • Espresso Martini
 • Dodaj komentarz

  Czy jesteś osobą pełnoletnią?

  Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.