Davidoff Special «53»

Co roku Davidoff dzieli się z miłośnikami cygar czymś nowym i wyjątkowym, są to przede wszystkim edycje limitowane.

Co roku Davidoff dzieli się z miłośnikami cygar czymś nowym i wyjątkowym, są to przede wszystkim edycje limitowane. Każda z tych edycji jest stworzona ze specjalnie dobranej mieszanki, głównie są to tytonie długo leżakowane o bardzo szerokiej symbolice, która jest ważna dla osób produkujących cygara, oraz (co chyba najważniejsze dla nas Aficionado) bardzo szerokim spektrum smaków i regionów którymi obejmuje zarówno edycje dominikańskie typu Vintage Blend, jak i coroczne edycje limitowane wypuszczane z okazji Chińskiego Nowego Roku czy Art Edition.

I tak oto powstało wyjątkowe cygaro, które mamy na poniższym zdjęciu: Davidoff Special «53» Capa Dominikana i zdecydowanie zasługuje, aby o nim napisać.

Zacznijmy od tego od tego, że binder, wrapper i filler są to tytonie wyłącznie dominikańskie, czyli mamy do czynienia z cygarem typu „puro”, oznaczające cygaro składające się z liści pochodzących wyłącznie z jednego kraju. Davidoff Special «53» ukazało się po raz pierwszy w roku 2002 jako owoc wieloletniej podróży w poszukiwaniu idealnego balansu flagowych smaków marki, a po ponad dwóch dekadach Davidoff zdecydował się na powtórzenie tej wyjątkowej edycji.

Jak już wspomnieliśmy – cygaro zbudowane jest wyłącznie z liści pochodzących z Dominikany i postarano się odtworzyć budowę oryginału z 2002 roku więc mamy tutaj 10-cio letni wrapper pokrywający binder z regionu San Vicente Seco leżakujący 8,5 roku oraz filler z regionów San Vicente, Olor Seco i Piloto Ligero po 6-cio letnim starzeniu. No i przede wszystkim format – przepiękne, ogromne perfecto w rozmiarze 6 1/8 x 53 (co mamy zawarte również w nazwie), obfitujący w bardzo smukły, gęsty i kremowy profil, w którym znajdziemy nuty kwiatów, kawy, suszonych owoców i drewna, ale mamy też ciekawostkę, bo także niespotykaną dla Dominikany lekką pieprzność. Jest to cygaro o bardzo ciekawym profilu smakowym z gęstym i smacznym dymem, które powinno zachwycić każdego Aficionado nie tylko miłośników tej marki.

Jeśli chodzi o czas palenia to oscyluje on pomiędzy 55 minutami, a godziną i 20 minutami. Sugerowanym otwarciem będzie V-cut lub cięcie klasyczne. Według nas najlepiej do niego będzie pasować biała kawa lub koktajl w stylu Cuba Libre lub Daiquiri chociaż zachęcamy do eksperymentów. Jeżeli macie jakieś ciekawe propozycje podzielcie się w komentarzach.

Dodaj komentarz

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.