Davidoff Royal Release

Dziś krótki wpis o cygarze, którego często nie widujemy na polskich grupach cygarowych a na pewno zasługuje ono na uwagę. Mowa tu o Davidoff Royal Release. Pierwszym czynnikiem i zapewne najistotniejszym wpływającym na brak popularności tego cygara jest przede wszystkim jego cena porównywalna obecnie z Cohibą czy Trynidadem a mimo wszystko tych kubańskich cygar na forach znajdziemy znacznie więcej.

Jak zapewne dobrze wiecie, w Davidoff zawsze kierują się złotą zasadą „From crop to shop” czyli  w wolnym tłumaczeniu od zbioru po humidor. Aby w przypadku tego cygara ta fraza mogła się ziścić należy zaczekać aż 10 lat! Dziedzictwo i rodowód obecnych cygar Royal Release sięgają zbiorów z przełomu lat 2004 i 2005. Był to sezon niemal doskonałych warunków uprawy i idealnych opadów.  Sama linia zawdzięcza swą jakość bardzo rygorystycznej selekcji ziaren oraz starannej pielęgnacji na każdym etapie wzrostu rośliny jak i ręcznemu zbieraniu najlepszych i najładniejszych liści. Taki zbiór liści trafia następnie do Royal Barn – czyli miejsca doglądanego przez samego Master Blendera Davidoff. Tam tytoń dojrzewa przez 8 lat. Ten ściśle uregulowany proces zapewnia , że kolor, tekstura, aromaty spełniają najbardziej restrykcyjne i bardzo wysoko postawione wymagania i standardy Royal Release.

W środku czeka na nas niezwykła złożoność smaków. Cygaro bardzo często zmienia swój profil smakowy i cały czas zaskakuje podczas palenia. Całkiem sporo aromatów drewna dębowego, skóry, maślanych ciasteczek czy migdałów a i zdarzają się momenty delikatnej pieprzności.

Royal Release oferuje nam mieszankę liści z Dominikany oraz Ekwadoru i tutaj co ciekawe liść Ekwadorski znajdziemy w binderze a nie jak zwykle bywa w roli wrappera. Royal Release można zapalić w dwóch pokaźnych formatach, którymi są Robusto Extra 2,2 x 14cm oraz Salomones 2,3 x 21cm i zapewniają one naprawdę sporo, bo od 60 do nawet 120 minut świetnego palenia.

Jeżeli kiedykolwiek będziecie zastanawiali się nad tym czy spróbować Royal Release – nie wahajcie się ani na moment naprawdę warto przynajmniej raz wypalić te cygaro.

Pablo Załęcki

Manager w Caballero Aficionado Club – Katowice, Sommelier, Cigar Specialist, a także Davidoff Brand Ambasador. Ten wstęp pokazuje kto jest mózgiem i siłą napędową tego portalu. Doradzi i opisze każde cygaro, pomoże w doborze napoju, który własnoręcznie przygotuje. Na co dzień stara się kierować zasadą – Less is more. Miłośnik starzonych alkoholi i klasycznych koktajli (ulubione to Pornstar Martini i Whisky Sour).

Dostępne formaty

 • Robusto Extra,
 • Salomones
 • Proponowane otwarcie

 • Puncher,
 • V-cut
 • Sugerowane kompozycje

 • Orzechy,
 • Brownie,
 • Cognac,
 • Calvados
 • Dodaj komentarz

  Czy jesteś osobą pełnoletnią?

  Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.