Davidoff Escurio

W 2015 roku na IPCPR Trade Show (International Premium Cigar and Pipe Retailers) w Nowym Orleanie premiera nowego cygara marki Davidoff z linii Discovery - przed nami Davidoff Escurio.

W 2015 roku na IPCPR Trade Show (International Premium Cigar and Pipe Retailers) w Nowym Orleanie premiera nowego cygara marki Davidoff z linii Discovery – przed nami Davidoff Escurio, linii, która ma za zadanie odkryć przed nami duszę, która drzemie w żywiołach w tym wypadku w wodzie. Sama nazwa cygara to kombinacja dwóch słów Escuro (ciemny) i Rio (skrót od Rio de Janerio). I tak Davidoff Escurio inspirowany jest przede wszystkim rytmem Rio i duszą deszczowej Brazylii. A dlaczego? Dlatego, że w środku – w binderze oraz fillerze – znajdziemy brazylijskie liście, które nadają temu cygaru bardzo specyficzny charakter.

Escurio jest to właśnie pierwsze cygaro marki Davidoff, w którym użyto liści tytoniu z Brazylii. Na to cygaro składają się: Habano Ecuador który służy za wrapper, binder to Brazilian Cubra, a na filler składają się tytonie Dominikańskie San Vicente, Piloto i Olor oraz brazylijskie Cubra i Mata Fina. brazylijskie odmiany dają nam zarówno słodycz (Mata Fina) jak i dozę ostrości (Cubra). Dostępne jest w trzech formatach: Primeros, Petit Robusto, Robusto Tubo, Gran Toro oraz Gran Perfecto.

Przekrój smaków jest tutaj ogromny, wyczuwalny praktycznie w tym samym momencie, pierwsza tercja wita nas połączeniem drewna, soli może słonego karmelu oraz kremu, w drugiej wyczuwalna jest nuta lukrecji albo lub przypraw skombinowanych razem ze skórą i ciemną czekoladą, ostatnia trzecia tercja wita nas już bardziej ostrymi smakami papryczki chilli, kawy i drewna. Wszystkie te smaki mieszają się de facto od samego początku uwydatniając się w poszczególnych częściach cygara. Mamy więc do czynienia z naprawdę różnorodną i bogatym ucztą smaków dla naszego podniebienia.

Format, który jest na zdjęciu, to petite robusto. Jest on stosunkowo mały a jego czas palenia, to mniej więcej 25 minut do pół godziny. Petite robusto jest najkrótszym formatem z linii Davidoff Escurio, ale w niczym nie ustępuje pozostałym, większym cygarom. Tak jak zwykle cygaro dzielimy na trzy tercje, to w tym przypadku możemy je po prostu podzielić na pół – i to co znajdziemy w większym cygarze w trzech tercjach tutaj jest idealnie zbalansowane na dwie połówki.

Co ciekawe, to cygaro jest naprawdę bardzo popularne, jeżeli chodzi o wszystkie trzy cygara z linii Discovery Davidoffa i najchętniej wybierane. W jego wypadku sugerujemy otwarcie za pomocą V-cut. Jeżeli chodzi o połączenia świetnie się będzie sprawdzać z kawą, zarówno białą jak i czarną, czekolada gorzka lub z orzechami uzupełnią nasz wybór. Jeżeli chodzi o alkohole dobrym wyborem będą piwa typu porter lub dark stout, z wyższych procentowo trunków wybralibyśmy whisky z regionu Islay (np Laphroaig) lub drink w stylu Dżyn lub Old Fashioned.

Davidoff Escurio przeniesie nas na chwilę zarówno do deszczowych lasów Brazylii jak i na ulice Rio w trakcie karnawału. Nie pozostaje nam nic innego niż zanurzyć się w te doznania ukryte w gęstej chmurze cygarowego dymu.

Redagował Mateusz Wojtiuk

Dodaj komentarz

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.