Davidoff Aniversario Short Perfecto

Perfecto to jeden z moich ulubionych formatów zaraz po Robusto. Dosyć rzadko pojawiają się cygara w tym formacie a o short perfecto już nawet nie wspomnę. Jak podaje producent Davidoff Aniversario to linia cygar idealna do celebracji ważnych dla nas momentów. Pierwotnie wydany z okazji 80. urodzin Zino Davidoffa w 1986 roku, Davidoff Aniversario jest celebracją samego życia. W świecie, w którym czas jest najważniejszy, Aniversario zawsze tworzy chwile niezwykłe i pięknie wypełnia czas. Jedyne na co trzeba wziąć poprawkę to czas palenia. Producent zakłada 25 minut jako ogólny czas na spopielenie short perfecto ale z doświadczenia powiem Wam, że spokojnie możecie zarezerwować sobie od 35-50 min na te konkretne cygaro.

OTWIERAM

Jedyne otwarcie jakie pasuje mi zarówno do torpedo jak i do perfecto to tylko i wyłącznie V-cut. Bez większego namysłu zatem wziąłem do ręki swoją Colibri V-cut naciąłem głowę cygara. Pierwsze pociągnięcia „na zimno” jak w przypadku każdego cygara Davidoff w jasnej okrywie są naprawdę zachęcające. Bardzo dużo kremowego, deliaktnie cytrusowego aromatu z całą masą słodyczy. Zabieram się zatem do palenia!

zapalMY

Kształt cygar perfecto, które zwężają się na obu końcach cygara sprawia że najlepszą opcja jeżeli chodzi o rozpalenie naszego cygara będzie zapalniczka żarowa. Najlepiej taka z pojedynczym płomieniem. Dzięki temu precyzyjnie i z niezwykłą dokładnością możemy powoli rozgrzać stopę naszego cygara nie naruszając i nie uszkadzając liścia okrywowego zbyt mocnym i intensywnym płomieniem.

DOZNANIA SMAKOWE

Przy tym konkretnym cygarze zapomniałem dokładnie podzielić sobie aromatów i smaków na tercje ale mam odręczną notatkę zapisaną w naszym Notesie Cyagrowym z całego palenia. Jeżeli chodzi o aromaty i smaki jakich można doszukać się w Davidoff Aniversario Short Perfecto to możemy spodziewać się sporo niekonwencjonalnych, harmonijnych aromatów pochodzących z połączenia tytoniu z trzech różnych poziomów rośliny. Są one mieszane ze sobą w taki sposób aby stworzyć idealne cygaro o średniej intensywności, które pięknie wypełni czas. Davidoff Aniversario Short Perfecto to jedyny krótki format w całym portfolio Davidoff, który swoim niekonwencjonalnym kształtem figurado i wykwintnym smakiem idealnie nadaje się do celebrowania ważnych dla Nas chwil. Elegancko złożone cygaro zaczyna się ziołowymi aromatami, które uzupełniają ciepłe nuty drewna cedrowego i śmietany. W drugiej tercji pojawia się bardzo sporo nut cytrusów i świeżych przypraw a całość jest zdominowana przez pikantne nuty prażonych orzechów. Gdy cygaro zbliża się do końca, nuty świeżych cytrusów oraz lekka goryczka harmonizują się ze smakami orzechów włoskich i drewna cedrowego.

PODSUMOWANIE

Jeżeli poszukujecie idealnego cygara do celebracji ważnych dla Was chwil oraz takiego, które przypadnie do gustu zarówno początkującym jak i bardzo zaawansowanym palaczom do Davidoff Aniversario short perfecto będzie idealnym wyborem.

Dodaj komentarz

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.