Alec Bradley – Project 40

Dziś parę słów o cygarze z portfolio Alec & Bradley. Mowa o Project 40, w tym przypadku w formacie Toro (6 cali, ring 52). 3 lata temu to cygaro znalazło się w zestawieniu 25 najlepszych cygar na świecie roku 2019 magazynu Cigar Aficionado, który ocenił je na 92 punkty. Trzeba przyznać, że to nie lada osiągnięcie.

Cygaro otworzyłem prostym cięciem i odpaliłem przy pomocy klasycznej zapalniczki jet. Aromat przed odpaleniem jest dość łagodny, delikatny, z posmakiem orzechów i wanilii. Konstrukcyjnie cygaro wygląda bardzo dobrze. Jest równe na całej długości, bez pustych miejsc pod wrapperem, czy zgrubień. Ciąg jest delikatnie przyciasny – mógłby być nieco luźniejszy.

Pierwsze puffnięcia obfitują w aromaty suchego drewna, lekkiego pieprzu i prażonych orzechów, by złagodnieć i wygładzić się już po chwili. Suche drewno przechodzi w łagodne, cedrowe nuty, pieprz praktycznie znika, a prażone orzechy zyskują na intensywności, kierując się jednocześnie w słodką, kremową stronę. Do tego trochę akcentów białej kawy i kakao. Smaki stają się słodsze i mocniejsze wraz ze zbliżaniem się do końca cygara, jednak profil smakowy pozostaje raczej jednostajny. Moc określiłbym jako średnią z minusem.

Spalanie jest bardzo równe, nie sprawia problemów i nie wymaga interwencji zapalniczką. Można powiedzieć, że w tej kwestii mój egzemplarz Project 40 jest zupełnie bezobsługowy.

Project 40 od Alec & Bradley to naprawdę przyzwoite cygaro. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na jego atrakcyjną cenę, która oscyluje w okolicach 35 zł. Cygaro to pojawiło się również w wersji Maduro. Porównanie side by side obu wersji mogłoby być ciekawym doświadczeniem. ?

Wrapper: Nikaragua
Binder: Brazylia (Habano)
Filler: Nikaragua

Dodaj komentarz

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

Ta strona zawiera treści związane z tytoniem oraz alkoholem. Aby przejść dalej musisz potwierdzić, że jesteś osobą pełnoletnią w regionie w którym przebywasz.